BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA MESLEKİ EĞİTİME BEBKA DESTEĞİ

BURSA'DA MESLEKİ EĞİTİME BEBKA DESTEĞİ

Bursa'da Meslek Liseleri tarafından hazırlanan 16 projeye ek finansman dâhil 12 milyon 51 bin 166 TL donatım desteği sağlanacak.  

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen mali destek programlarına ait başvuruların değerlendirilmesine ilişkin süreç tamamlandı ve desteklenecek projeler ilan edildi. Bağımsız uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Programı çerçevesinde kabul edilen projeler ile Bursa'dan 16 meslek lisesine toplam 12 milyon 51 bin 166 TL donatım desteği sağlanacak. Desteklenmeye hak kazanan projeleri açıklanmasının ardından bir destek de Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye geldi. Bursa Çocuk Girişimci Öğrenme Merkezi başlıklı projenin 516 bin 236 TL bütçe ile destekleneceği açıklandı.   

Desteklenecek projelerin açıklanmasının ardından sonuçlarla ilgili memnuniyetini dile getiren Dülger, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Bursa'da son yıllarda mesleki eğitim çıtasının yukarı doğru hızla ivme kazandığını belirten Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Sanayiden teknolojiye birçok sektörün ihtiyaç duyduğu ve ülkemizin geleceğine yön verecek kalifiye personel yetiştirmeyi hedefleyen mesleki ve teknik liselerimiz; gerek fiziksel koşulları ve altyapısı ile gerekse güçlü eğitimci kadrosuyla her geçen gün gelişme kaydediyor." dedi. 

Bursa'nın, sanayisi ve sanayicisi ile adeta Türkiye'nin lokomotif kentlerinden birisi olduğunu ifade eden Dülger, "Bursa'da Mesleki eğitimin gelişimini sağlamak adına sanayicilerimizle birçok çalışma geçekleştiriliyor. Bu konuda kazan-kazan ilkesi doğrultusunda sanayi kuruluşlarımızla işbirliği yapıyoruz." dedi.  

Meslek Liseleri tarafından BEBKA, Milli Eğitim Bakanlığı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, diğer Sanayi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle yürütülecek bu projeler ile Bursa sanayisinin nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması ve mesleki eğitim alt yapısının geliştirilmesi öngörülüyor. Bursa'dan, Mesleki Eğitimini Geliştirilmesi Programı çerçevesinde projesi desteklenecek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ismi şöyle oldu: 

S. No

Proje Adı

Başvuru Sahibi

1

Yenişehir'de Endüstriyel Otomasyon ve Bakım Onarım Uygulamaları ile Geleceğin Nitelikli Teknisyenlerini Yetiştiriyoruz

Yenişehir Osmangazi MTAL

2

Gıda İşleme ve Teknoloji Odaklı Eğitim, Kariyer Merkezi

Hamidiye MTAL

3

Nitelikli Eleman, Kaliteli Yaşam

Fatih MTAL

4

Z Kuşağı Robotik ve Otomasyon Sistemleri ile Endüstri 4.0 Yolculuğuna Çıkıyor

TSO Gürsu MTAL

5

Atölyemde Eksiğim Yok, Alanımda Uzmanım Çok

Hacı Sevim Yıldız-2 MTAL

6

Üreten Bursa Gelişen Türkiye için Bursa Mesleki Eğitimi Endüstri 4.0'a Hazırlanıyor

Atatürk MTAL

7

Öztimurlar MTAL 4. Sanayi Devrimi'ne Hazır

Öztimurlar MTAL

8

Dijital Dönüşüm; Akıllı Fabrikalar ve Akıllı Binalar

Tophane MTAL

9

Endüstri 4.0 ile Geleceğin Meslek Elemanlarını Yetiştiriyoruz

Ovaakça Şarık Tara MTAL

10

Üretimde Yeni Nesil Teknolojiler

Karacabey MTAL

11

Yenilikçi Teknoloji ile Mesleğimi Öğreniyorum

BTSO Hayri Terzioğlu MTAL

12

Tekstil Mesleki Eğitiminin Kalitesinin Arttırılmasına Yönelik Atölyelerin Geliştirilmesi ve Dijital Baskı Atölyesi Kurulması

Hüseyin Özdilek MTAL

13

Simülatör ile Hatasız Üretim

Gemlik MTAL

14

İleri Seviye Kaynak Teknikleri Atölyesinin Kurulumu ve Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi

Mimar Sinan MTAL

15

Yıldırım Beyazıt'ta Nitelikli İstihdam Artıyor e

Yıldırım Beyazıt İMKB MTAL

16

Modada Dijitalleşme

Necatibey MTAL

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.