BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA´DA MİNİKLER ATÖLYELERİNDE EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

BURSA´DA MİNİKLER ATÖLYELERİNDE EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Mürüvvet Baş Anaokulu ile Dr. Necla Yazıoğlu İlkokulunu ziyaret eden ve öğretmenlerle bir araya gelen Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, minik öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdiği atölye etkinliklerine katıldı.

Bursa Mürvet Baş Anaokulu, sınıflarını müzik, sanat, mutfak, bilim, drama ve spor alanlarında etkinliklerin yapılabileceği tasarım ve beceri atölyelerine dönüştürdü.

Okuldaki öğrenciler tarafından dönüşümlü olarak kullanılan atölyelerde öğrenciler kendi öğretmenleriyle birlikte okul öncesi eğitimi programı çerçevesinde spordan sanata, müzikten bilime kadar pek çok alanda aktivitelere katılıyorlar. Okulda ekstra bir alan kapatılmadan atölyeye dönüştürülen sınıflarda çocukların sahip olduğu yetenekleri uygulama düzeyinde geliştirilmesi ve el becerilerinin artırılması hedefleniyor.

Mesleklerle ilişkilendirilmiş şekilde hazırlanan tasarım ve beceri atölyeleriyle çocuklar, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hem yaşam becerileri kazanıyor hem de mesleki yeteneklerini çok küçük yaşlarda keşfetme imkânı yakalıyorlar. Eğlenerek öğrenen minik öğrenciler, düşünme, tasarlama ve üretim ortamlarının okul ortamında sunulduğu atölyelerde; düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde teori ve pratiği bir arada buluyor.

Mürvet Baş Anaokulu´nu ziyaret ederek tasarım ve beceri atölyelerini yerinde inceleyen Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de, minik öğrencilerle birlikte aktivitelere katıldı. 

Dülger, katıldıkları aktivitelerle eğlenme ve öğrenmeyi bir arada gerçekleştiren miniklerin yüzlerindeki mutluluğun paha biçilemez olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi: "Okulumuzdaki sınıflarımız tasarım ve beceri atölyelerine dönüştürülerek çocuklarımızın çok küçük yaşlarda mesleki deneyimlerle tanışmaları sağlandı. Merak ve hayal gücünü bir arada kullanan çocuklarımız ellerini daha çok kullandılar, daha çok ürettiler ve daha çok deneyimleme imkânlarına sahip oldular. Bakanlığımızın da 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" sloganıyla başlattığı değişimle, iyi ve güzel bir gelecek oluşturmak için öğrenme yaşantılarının çeşitliliğini arttıran aktivitelerin okullarımızda yer alması, öğrencilerimizin meraklarını bilgiye ve üretkenliğe taşımak adına önemli geri dönüşler sağlayacaktır" dedi.

09-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.