BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DA MÜFREDAT TEMELLİ “STEM” EĞİTİCİ EĞİTİMİ

BURSA’DA MÜFREDAT TEMELLİ “STEM” EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Müfredat Temelli STEM Eğitici Eğitimi”  30 öğretmenin katılımı ile BTSO Eğitim Vadisi UZEM salonunda başladı. Eğitimin açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem KOZ tarafından yapıldı.

Müfredat Temelli STEM Eğitici Eğitimi ile, ilimizde görev yapan Fen bilimleri, Teknoloji-Tasarım, Matematik, Mesleki ve Teknik Alan branş öğretmenlerine STEM eğitim yaklaşımını tanıtmak, ders içinde kullandıkları etkinlikleri STEM çalışmaları haline dönüştürebilmelerine destek olmak, buluş yapma ve problem çözme becerilerinin müfredata entegresini sağlamak amaçlanıyor.

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (FeTeMM)) eğitimi; fen ve matematik gibi temel bilimlerin, mühendislik ve teknolojinin sağladığı uygulama olanaklarıyla entegre edilerek (bütünleşerek) öğretilmesini içeren ve okul öncesinden yüksek öğretime kadar tüm seviyeleri kapsayan bir eğitim yaklaşımıdır.

Günümüzde pek çok ülkenin eğitim sisteminde öğrencilerin; üreten, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. Çağın gereklilikleri ve teknolojideki gelişmelerle birlikte düşünen, sorgulayan, araştıran ve buluş yapabilen öğrencilere olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. İşte tam da bu noktada STEM eğitimi devreye giriyor.

22-03-201822-03-201822-03-201822-03-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.