BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DA ÖĞRENCİLER ATLA TERAPİ MERKEZİNDEN YARARLANACAK

BURSA’DA ÖĞRENCİLER ATLA TERAPİ MERKEZİNDEN YARARLANACAK

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Jokey Kulübü Derneği Bursa Osmangazi Hipodrom Müdürlüğü arasında, özel eğitim çerçevesindeki öğrenciler öncelikli olmak kaydıyla ilimizdeki tüm okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin faydalanabilmesine yönelik bir işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol ile, özel eğitim çerçevesindeki öğrencilerin atla terapi yoluyla denge kontrolünü, motor gücünü, koordinasyonunu, duyusal entegrasyonunu, özgüvenlerini, sosyal becerilerini geliştirmek ve dil gelişimlerini artırmak; öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturmak, etkileşimli, uygulamalı ve eğitsel yöntemlerle beceri ve farkındalıkları artırmak ve sosyal alanlarda öğrencilerin gelişmelerine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Doktor/fizyoterapist raporunda terapi alması uygun görülen özel eğitim okulu/sınıfı ve kaynaştırma öğrencileri; 20 kişilik gruplar halinde ve haftada bir gün olmak üzere 10 seans boyunca fizyoterapist ve yan yürüyücü kontrolünde atla terapi hizmetinden faydalanacak. Atla terapi hizmeti dışında serbest biniş için de 20 kişilik gezi aktivite grupları oluşturulacak ve haftada bir gün yan yürüyücü kontrolünde yürüyüşler yapılacak.

Atla terapi merkezindeki eğitimleri yerinde inceleyen ve eğitimler hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya protokol töreninde: “Atla terapi hizmeti özellikle özel eğitim çerçevesindeki öğrenciler için tabiri caizse üst segment bir hizmet olacak. Öğrencilerimizin bu hizmetten yararlanacak olmaları bizleri son derece memnun etmiştir. İlimizdeki öğrencilerimizin diğer illerdeki öğrencilere göre bu konuda çok kısmetli olduklarını düşünüyorum. Bizlere bu imkanı verdikleri için Türkiye Jokey Kulübüne ve Osmangazi Hipodrom Müdürü Devrim Evcim ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de, “Bizler de kulüp olarak bu projeye çok önem veriyoruz ve her hipodromumuzda bunun olması için çaba sarfediyoruz. Şimdiye kadar 4 tanesini faaliyete geçirdik. Ben de Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.