BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DA “ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR”

BURSA’DA “ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR”

Öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak ve hayal gücünü geliştirmelerine imkan sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği" İş Birliği Protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında ilimizde 36.100 öğrencimiz; 9 hafta boyunca Bakanlığın belirlediği sinema salonlarında ve Bakanlıkça uygun görülen sinema filmlerini izleyebilecekler.

Öğrencilere sunulan sinema filmi etkinliğinin Zafer Plaza AVM’de gerçekleştirilen bugünkü gösterimine Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Abdullah Damar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ve İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Işın Yüksel katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya gösterim öncesinde basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu: “Öğrencilerimizde anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla yürütülen proje kapsamında öğrencilerimizi sinema ile buluşturuyoruz. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu Son Mektup, Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon Filmi),  Ertuğrul 1890, İksir (Animasyon Filmi) ve 120 filmleri 9 hafta boyunca hafta içi beş gün öğrencilerimizle buluşacak. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesiyle beraber yürütmüş olduğumuz çalışmada öğrencilerimizin ulaşım hizmetleri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Kendilerine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Etkinlik öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlere katkıda bulunması açısından oldukça önemli” dedi.

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.