BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA´DA OKULA UYUM HAFTASI BAŞLADI

BURSA´DA OKULA UYUM HAFTASI BAŞLADI

2018-2019 eğitim-öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla başlayacak.

Bursa’da da yeni okullarına gelen yaklaşık 45 bin 1. Sınıf öğrencisi ile 44 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı.

Çocuklarımızın okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını ve arkadaşlarını tanımaları amacıyla 2006-2007 eğitim ve öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayan “Okula Uyum Haftası” programı bu yıl 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Okula Uyum Haftası kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve ortaokul 5. Sınıf öğrencilerinin okula uyumlarının sağlanması amacıyla hafta boyunca çocuk-aile-öğretmen tanışma programları, okul ve eğitim ortamını tanıma, arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma gibi etkinlikler düzenlenecek.

Ayrıca ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonlarda kalan öğrencilerin, öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamı oluşturmak amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında uyum programı uygulanacak.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.