BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DAN 2 PROJE ile “GELECEĞİN EĞİTİMİNE KATKI”

BURSA’DAN 2 PROJE  ile “GELECEĞİN EĞİTİMİNE KATKI”

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl düzenlenen ve Türk Millî Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda “öğrenci ve öğretmenlerin araştırmacı, merak sahibi, yenilikçi ve ekip çalışması yapabilecek niteliklerini öne çıkarmak” ana fikrinden hareketle öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen "Geleceğin Eğitimine Katkı Ödülleri’nde halk oylamasına sunulmak üzere ilk 20 proje açıklandı.

İlimizden iki proje halk oylamasına katılmaya hak kazandı. İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Hasan Yunus Ateş´in koordinatörlüğünü yaptığı “Fatih Kalem” projesi ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nihat HANPOLAT´ın koordinatörlüğünü yaptığı “Masallar Canlanıyor Projesi” ilk 20 proje arasına girdi.

Öğretmenlerin etkileşimli tahtalarda verimli bir şekilde çalışabilmelerine yönelik hazırlanan Fatih Kalem Projesi ile öğretmenlerin en çok kullandıkları fonksiyonlar ön plana çıkartılıyor. Öğretmenlerin kaliteli ve hızlı bir şekilde beyaz tahtada alıştıkları kolaylıkta çalışabilmelerine imkan tanıyan ve sade, anlaşılır olması için gereksiz özelliklerden arındırılan programın tanıtım videosuna http://cdn1.eba.gov.tr/fatihkalem/fatihkalemvideo.mp4adresinden ulaşabilirsiniz.

EBA Masal Kutusu başlığında yer alan sesli masalların 3D animasyona dönüştürülerek zenginleştirildiği ve aynı zamanda işitme engelli öğrencilere yönelik işaret diliyle anlatımın da  yer aldığı ”Masallar Canlanıyor” projesinin videosuna http://cdn1.eba.gov.tr/mvcc/56977d01dff43e4dd4c1b86765602249c95634d1e4003/vid_org.mp4  adresinden ulaşabilirsiniz.

EBA Portalı üzerinden 10 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek olan halk oylamasına öğretmen ve öğrenci kategorileri için birer oylama hakkı bulunuyor. 

Halk oylamasına http://www.eba.gov.tr/yarisma/oylama/etzgek adresinden katılabilirsiniz.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.