BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSAGAZ’LA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

BURSAGAZ’LA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Müdürlüğümüz ile BURSAGAZ arasında “EFQM Avrupa Mükemmellik Modeli Eğitimleri İşbirliği Protokolü” imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda imzalanan törene İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve BURSAGAZ Genel Müdürü Markus Rapp katıldı.

EFQM Avrupa Mükemmellik Modeli (European Foundation for Quality Management), boyutu ve sektörü ne olursa olsun tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilen bir değerlendirme aracı olması sebebiyle kurum ve kuruluşlara, mükemmellik kavram ve kriterlerini dikkate alarak kendi değerlendirmelerini yapma, güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını tespit etme ve sürekli gelişim yaklaşımıyla gelişim planlarını hazırlama imkânı sunuyor. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu kapsamda, EFQM Avrupa Mükemmellik Modelini kurum ve kuruluşlarında uygulamak üzere harekete geçerek İlimizdeki resmi okullarda görev yapan ve belirli niteliklere göre seçilen öğretmenlerden oluşan 32 kişilik İl Kalite Ekibi oluşturdu. Bu ekip, 2008 yılında EFQM Avrupa Kalite Büyük ödülünü kazanan  BURSAGAZ’ın süreç yönetim ekibinden, 17 başlıktan oluşan program kapsamında eğitimler alacak.

Eğitim alan öğretmenler, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan özdeğerlendirme çalışmaları ve EFQM Avrupa Mükemmellik Modeli de dahil olmak üzere belirlenmiş program kapsamında yetiştirilecek ve uygulamanın yaygınlaştırılması konusunda ilerleyen dönemlerde eğitimler verecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, imzalanan işbirliği protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve BURSAGAZ’ın böyle bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer almasından dolayı BURSAGAZ Genel Müdürü Markus Rapp’a teşekkür etti.

13-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.