BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSALI ÖĞRENCİLER KAYAK ÖĞRENİYOR

Bursa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan Okul Spor Etkinlikleri bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Etkinlikler kapsamında bu yıl Uludağ’ı ve Teleferiği görmemiş ve kayak sporuyla hiç tanışmamış çocuklara Uludağ’ı, Teleferik ve kayak sporunu tanıtmayı hedefleyen “Kayak Öğreniyorum” projesi hayata geçirildi.
BURSALI ÖĞRENCİLER KAYAK ÖĞRENİYOR

Bursa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan Okul Spor Etkinlikleri bu yıl da hız kesmeden devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında bu yıl Uludağ’ı ve Teleferiği görmemiş ve kayak sporuyla hiç tanışmamış çocuklara Uludağ’ı, Teleferik ve kayak sporunu tanıtmayı hedefleyen “Kayak Öğreniyorum” projesi hayata geçirildi.

Bursalı öğrencileri Uludağ ile buluşturan etkinlikte öğrenciler farklı bir gün deneyimi yaşıyor, arkadaşlarıyla keyifli zaman geçiriyor ve bu spora yeteneği olan öğrenciler keşfediliyor.

Bursa Okul Spor Etkinlikleri kapsamında 17 İlçeden bin öğrenci ve etkinliklerde çocuklarla beraber olacak olan yaklaşık 100 öğretmenin Uludağ’a çıkmasının planlandığı etkinliklerde bugüne kadar 6 okuldan 240 öğrenci Uludağ ile buluştu.

Mustafakemalpaşa’dan gelen öğrencilerin misafir edildiği projenin bugünkü programına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gültekin de katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “17 İlçemizde kısa bir süre önce başlattığımız Okul Sporları Etkinliği Uludağ Kayak Şenliği Programıyla daha önce Uludağ’ı hiç görmemiş çocuklarımızın Uludağ’ı tanımalarını ve kayakla tanışmalarını sağlamaya çalışıyoruz.  17 İlçemizden bin çocuğumuzu ve etkinlikte onlara eşlik edecek yaklaşık yüz öğretmenimizi Uludağ’a götürüyoruz. 15 Şubatta başlattığımız Kayak Öğreniyorum etkinliğimiz 8 Marta kadar devam edecek. Bugün de Mustafakemalpaşa İlçesi Tepecik Şehit Ali Üzel İlkokulu ve İbni Sina Özel Eğitim Meslek Lisesinden toplam 40 öğrenci ve 5 öğretmenimizi misafir ediyoruz.  Bu etkinliği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber yürütüyoruz. Bu vesileyle İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza da güzel bir gün diliyorum” dedi.

20-02-201920-02-201920-02-201920-02-201920-02-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.