BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSALI ÖĞRENCİLERDEN BADMİNTON’DA BÜYÜK BAŞARI

BURSALI ÖĞRENCİLERDEN BADMİNTON’DA BÜYÜK BAŞARI

19-25 Nisan 2018 tarihleri arasında Hindistan´ın Pune şehrinde gerçekleştirilen ISF Dünya Liselerarası Badminton Şampiyonasında ülkemizi Milli Takım olarak temsil eden Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kız ve erkek takımı öğrencileri, Okul Müdürleri Yusuf Ay ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’i makamında ziyaret etti.

14 Kız ve 14 Erkek ülke takımının katıldığı yarışmalarda kız takımımız Fransa, Belçika ve Gürcistan´ın olduğu grupta, erkek takımımız ise Çin, Bulgaristan, Yunanistan ve Hindistan´ın olduğu grupta zorlu geçen maçlar sonucunda  her iki takımımız da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek şampiyonada Dünya Dördüncülüğünü Bursa’ya getirdi.

Yapılan işi sevmenin beraberinde başarıyı da getireceğini belirten Dülger, “Biliyorsunuz takım sporlarında galibiyet de mağlubiyet de tek kişiye yüklenemez. O yüzden burada olanlarla birlikte olmayanlara  da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Takım sporları sizlerin okulda derslerinize daha iyi konsantre olmanıza, zamanı iyi kullanmanıza, çevrenizle daha uyumlu çalışabilmenize de olumlu katkı sağlıyor. Bu yüzden de sporun herhangi bir dalıyla uğraşmanız bizleri son derece mutlu ediyor. Belki bazılarınız Beden Eğitimi Öğretmeni olacak ve beş yıl sonra karşımıza birer eğitimci olarak çıkacak. Bugün burada sadece bizleri mutlu etmekle kalmadınız ailelerinizi de mutlu ettiniz. Sporcu öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Dülger, ziyaret sonrası öğrencilere ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler verdi. 

21-05-201821-05-201821-05-2018

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.