BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’NIN FETHİ COŞKUYLA KUTLANDI

BURSA’NIN FETHİ COŞKUYLA KUTLANDI

Bursa´nın Fethi’nin 691. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen “Osmangazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri” İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Merinos AKKM’de yapılan Fetih Şenlikleri, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayıp Ulucami Müezzini Bilal Aydın’ın Fetih Selası’nı okuması ile devam etti.

 

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, fetihten itibaren Bursa’nın gelişimi hakkında bilgiler verdi.

 

Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Topluluğu gösterisinin ardından 6 Nisan Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Asude Gündoğdu ‘Yeşil Bursa’ adlı şiiri okudu. Osmangazi Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterilerinin de yer aldığı kutlamalar, Bursa Mehteran Takımının gösterisi ve Tahtakıran Kılıç-Kalkan Halk Oyunları Ekibinin gösterileriyle devam etti.

 

Bursalıların da yoğun ilgi gösterdiği program, Tophane Şehitliği’ndeki Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin ziyaretiyle devam etti. Kutlamalar, Balabanbey Kalesi önündeki törenin ardından sona erdi.

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.