BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSASPOR SPOR LİSESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

BURSASPOR SPOR LİSESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı, Yıldırım Belediyesi ve Bursaspor Kulübü Derneğinin işbirliğinde gerçekleştirilen Bursaspor Spor Lisesinde yapılacak olan ortak çalışmalara ilişkin Eğitimde İşbirliği Protokolünün imza töreni Bursaspor Vakıfköy Tesislerinde yapıldı. 

Törene, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursaspor Kulübü Derneği Başkanı Ali Ay ve çok sayıda davetli katıldı. 

Bursa Valisi İzzettin Küçük: “Öncelikle pek çok kişinin hayali olan projenin burada gerçekleştirilmesi için bir başlangıç yapıyoruz. Spor okulu ile Bursaspor emsallerinden bir gömlek daha üstün olacaktır. Yani şu anda ki durum da gösteriyor ki hem orta vadeli bir yatırım yapıyoruz, hem de kalıcı başarıların da en önemli şartını yerine getiriyoruz. Benim futbol kulüplerinde gördüğüm en önemli eksikliklerden bir tanesi kurumsallaşmamış olmaları. Yani bir sisteme ve bir yapıya dayanmıyor olmalarıdır. Kişilerle daha çok bir hamle yapıp, kişilerle başarı kazanıp, sonra da sönüyorlar. Kurumsallaşmak çok önemli. Dünyadaki en önemli takımların özelliği de bu konuyu aşmaları. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin: “ Sporla ilgilenen çocuklarımızı mümkün olduğunca küçük yaşlarda keşfedip ona göre yönlendirmeliyiz. Bunun yanında mesleki eğitimde, sanat eğitiminde çocuklarımızı yine aynı şekilde yeteneklerine göre yönlendirmeliyiz. Biz bu amaçla kendi alanında uzmanlaşmış gençler yetiştirmek üzere tematik liseleri kurduk. Tematik liselerde akademik liselerle ilgili müfredatı biz yazdık. Alanlarla ilgili müfredatı ise sektörün ihtiyaçlarına göre ayrıca oluşturduk. Bu okullara öğretmen teminini ise kendi öğretmenlerimiz ve dışarıdan alanında uzmanlaşmış kişilerce sağladık. Bugün burada protokolü için bulunduğumuz bu okul bizim aslında alanında uzmanlaşan gençler yetiştirme hedefimizin de bir parçası oldu. Bu okul futbol için altyapıda futbolcular yetiştirecek. Daha eğitimli, kariyer planlamasını rasyonel yapabilen, yetenekli, milli ve manevi değerlerine bağlı sporcular yetiştirilmesini temenni ediyorum. Projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi. 

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’de: “ Yıldırım İlçemiz için çok önemli hedeflerimiz vardı ve onlardan bir tanesi de Yıldırım´ı bir spor şehri yapmak. 250 bine yakın genç nüfusu olan Yıldırım için bizim de bu proje gibi büyük projelerimiz var. Bir hayalle başladığımız bu projenin bugün hayata geçmesinin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Törende konuşan, Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Bir hayali gerçekleştirir olmanın, Bursaspor´u bir Spor Lisesi´ne kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vakıfköy Bursaspor´un temelidir, harcıdır ve Bursaspor´un oyuncu fabrikasıdır. Bu fabrikanın önemli eğitim eksiğini de ortadan kaldırıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından 16 derslikli okul binası, 100 öğrenci kapasiteli pansiyonu, çok amaçlı salonu ve kapalı spor salonu içeren Bursaspor Spor Lisesi için imzalar atıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin ve beraberindeki heyet Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokuluna ziyaret gerçekleştirdi. Burada öğretmenlerle sohbet eden Tekin, öğretmenlerin sorularını da cevaplandırdı.

22-05-201822-05-201822-05-201822-05-201822-05-201822-05-201822-05-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.