BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BUSOB BAŞKANINDAN SOĞUTMA SEKTÖRÜNE ARA ELEMAN TALEBİ

BUSOB BAŞKANINDAN SOĞUTMA SEKTÖRÜNE ARA ELEMAN TALEBİ

Bursa Soğutucular ve Bobinajcılar Odası Başkanı Recep Hakan Ziya, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti.

Soğutma ve endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe ihtiyaç duyulan ara eleman yetiştirilmesi için Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken desteği vereceklerini belirten Sarıkaya, “Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak endüstriyel mutfak ekipmanları bölümü için dal müfredatı çalışmaları yapacağız. Hazırlayacağımız müfredatı Milli Eğitim Bakanlığımıza sunacağız. Bakanlığımızın onay vermesi halinde dal açmaya başlayacağız.” dedi. 

Endüstriyel mutfak sanayinin fırın mutfağı, otel mutfağı, gemi mutfağı ve medikal ürünler gibi oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğunu söyleyen Ziya, soğutma sektörünün yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere öğrencilerin iklimlendirme alanına yönlendirilmesi hususunda destek vereceklerini belirten Sarıkaya’ya teşekkürlerini iletti.

Sarıkaya da, mesleki eğitime yönelik taleplerini dile getiren Ziya’ya bu konudaki hassasiyeti için teşekkür etti.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.