BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BUTGEM’DE SERTİFİKA HEYECANI

BUTGEM’DE SERTİFİKA HEYECANI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM), BİHMED ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile İmam Hatip Anadolu Liselerinden mezun olup kendisini geliştirmek isteyen kız öğrencilere verilen mesleki eğitim sonunda kursları tamamlayan kursiyerlere sertifika töreni düzenlendi.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile birlikte İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Bekir Arslan, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, BUTGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Gülener ve BİHMED Başkanı Kadir Oruç katıldı.

İmam Hatip Anadolu Lisesi artı Bir (İHAL+1) adı verilen programla Halk Eğitim Merkezleri tarafından BUTGEM Eğitim Merkezinde 504 saat stilistlik ve 296 saat ön muhasebe kursları verildi. Ücretsiz olarak düzenlenen bu kurslara katılan kursiyerlere yol masrafları ve diğer harcamaları için 25 TL ödeniyor.

Kursiyerlere, böyle eğitimlerle çok yönlü meziyetlerini ortaya çıkarttıklarını söyleyen Sabahattin Dülger, “Eskiler bir mesleği olana bir bileziğin daha olsun derlerdi. Sizler bu eğitimle kolunuza bir bilezik daha taktınız. Ön muhasebe ve stilistlik alanlarının yanına başka alanları da ekleyerek bu eğitim çeşitliliğini hep birlikte arttırmayı temenni ediyorum. Değerli gençler, siz davranışlarınızla ve yaptığınız işlerle ahlakı ve iş disiplinini ön plana çıkardığınız sürece Ülkemiz Dünya’da söz sahibi ülke olacaktır” dedi ve BUTGEM’e, BİHMED’e, İŞKUR’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende konuşan BUTGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Gülener; her şeyi devletten beklememek gerektiğini, bazı şeylerin de sivil toplum kuruluşları ve dernekler aracılığıyla yapıldığını, gençlerin üretken olmaları gerektiğini belirtti ve kursiyerleri tebrik etti. 

17-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.