BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BUYÖN’DEN “SANAYİCİ GÖZÜYLE EĞİTİM” SÖYLEŞİSİ

BUYÖN’DEN “SANAYİCİ GÖZÜYLE EĞİTİM” SÖYLEŞİSİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki resmi okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin kişisel-mesleki bilgi ve beceri düzeylerini artırmak amacıyla AR-GE Birimi tarafından hayata geçirilen  Bursa Eğitim Yönetimi Platformu Projesi (BUYÖN) ilk tematik söyleşisini “Sanayici Gözüyle Eğitim” temasıyla gerçekleştirdi.

Bursa’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan kurum müdürlerine yönelik gerçekleştirilen söyleşinin ilk konuğu NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras oldu.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, BUYÖN kapsamında yapılan etkinliklerden birisi olan tematik söyleşilerin ilkinin, sanayi temasıyla yapılmış olmasının, Bursa’nın ülkemiz sanayi sektöründeki yeri düşünüldüğünde çok anlamlı olduğunu vurguladı.

Dülger, “Her yönetici bulunduğu ortamı, içinde bulunduğu organizmayı, canlı yaşam merkezini çok iyi bilmek durumundadır. Meslek seçimlerinde bu durum elzemdir. Mesleki eğitime yönelik eğitim veren okul müdürlerimiz, sizler Bursa sanayisini çok iyi bilmelisiniz, Bursa gelişimini çok iyi bilmelisiniz, öğrencilerinizin okullarınızdan mezun olduktan sonra alacağı pozisyonu çok iyi bilmelisiniz. Bugün bu çalışmayı öncelikle bu nedenle gerçekleştirdik. Nilüfer bölgesinin İşadamları Derneği Başkanı bugün bizimle birlikte olacak ve fikir alışverişinde bulunacağız. Eğitim nasıl olmalı, sanayi nasıl olmalı, aralarındaki uyum ve birleşme nasıl sağlanmalı bunu konuşmaya çalışacağız. Katılımcıların programın sonunda müstefid olarak ayrılacaklarını temenni ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen söyleşide NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı, NOSAB Müteşebbis Heyeti Başkanı ve GÖKÇELİK Çelik Eşya San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras hayatından kesitler eşliğinde eğitimin sanayi için önemini vurguladı. Kendisinin öğretmen bir babanın yedi çocuğundan biri olduğunu, ağabeyleri dahil ailede birçok öğretmen bulunduğunu ifade eden Aras, bu durumun ve ticaret lisesi mezunu olmasının kendisine iş hayatında büyük fayda sağladığını ve şu anda Bursa sanayisine yön veren iş adamlarının büyük bir çoğunluğunun meslek lisesi mezunu olduğunu vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE bölümü öğretmeni ve BUYÖN proje koordinatörü Dr. Muammer Değirmendere’nin Yalçın Aras’a eşlik ettiği söyleşi, okul ve kurum yöneticilerinin etkinliğin içeriğine yönelik sorularının cevaplanması ve Aras’a plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

 

10-10-201810-10-201810-10-201810-10-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.