BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAVUŞOĞU VE DÜLGER TOPHANE MTAL’DE

ÇAVUŞOĞU VE DÜLGER TOPHANE MTAL’DE

Bursa Milletvekili,  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahttin Dülger, Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.  

Ziyarette Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri de yer aldı. Okulun eğitim öğretim faaliyeti ile ilgili bilgi alan protokol, daha sonra atölye ve sınıfları gezdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Çavuşoğlu ve Dülger, öğrencilere başarı dileklerinde bulundular. Heyet son olarak Tophane MTAL Müzesini gezdi. 

Millî Eğitim Bakanlığınca, sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay-havacılık ve saatçilik sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında, istihdam garantili mesleki eğitim verilecek. Bu kapsamda pilot okul olarak belirlenen Bursa Tophane Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde mikromekanik alanı açılacak.

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.