BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ÇEMBERİMDE GÜL OYA” SERGİSİ YENİŞEHİR’DE

“ÇEMBERİMDE GÜL OYA” SERGİSİ YENİŞEHİR’DE

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) koordinesinde yürütülen e-Twinning Projesi kapsamında kültürel değerlere sahip çıkılması amacıyla 81 ilden okulların katılımıyla yürütülen  "Çemberimde Gül Oya" sergisinin açılışı Yenişehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin özverili çalışmalarıyla ortaklaşa düzenlediği sergide; kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerlerin tanıtılması, yeniden gözler önüne serilmesi amacıyla 81 ilden gelen çemberler, oyalar, yazmalar, maniler ve türkülerin yazıldığı levhalar, yöreye ait yemek tarifleri, işlemeler, el sanatları, kültürel varlıklar "Çemberimde Gül Oya" sergisi ile vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sergiye Yenişehir Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Belediye Başkan Vekili Zekai Dündar, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Sergi açılışında, yöresel kıyafetler giymiş öğrenciler tarafından katılımcılara maniler söylenerek, ikramlar yapıldı. Yenişehir Belediyesi Mehteran takımının konseri ve Bursa yöresinin halk oyunları gösterileri yapılarak “Bursa’da Zaman” şiirinin okunması ile programa ayrı bir renk katıldı. 

10-10-201610-10-201610-10-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.