BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇINARLAR ÇİÇEKLERLE BULUŞUYOR

ÇINARLAR ÇİÇEKLERLE BULUŞUYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1.sınıflarda serbest etkinlikler dersi kapsamında hazırlanan ve 30 ilkokulda uygulanmaya devam eden  Çınarlar Çiçeklerle Buluşuyoretkinliği hız kesmeden devam ediyor.

Projeyle, unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü canlandırmak, kuşaklar arasında kopukluğu gidermek, öğrencilerimizin geçmişten aldığı manevi güçle geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak, büyüklerine göstereceği sevgi, saygı ve hoşgörünün önemini kavratmak, onları teknoloji bağımlılığından kurtarmak ve sorumluluk bilincini kazandırmak amaçlanıyor.

Nedim Öztan İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ile Nilüfer ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Öğrencilerin anneanneleri, babaanneleri ve dedeleriyle oluşturdukları koro ile Nosab İlkokulu öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı’nın gösterileri büyük bir beğeni topladı.

Öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı sergiyi gezen Ayyıldız,  “Büyüklerimizle küçüklerimiz arasında iletişimi güçlendirmek ve kuşaklar arasında köprü olabilmek amacıyla hazırlamış olduğumuz projemiz büyük bir beğeni topladı. Bunun olumlu geri dönüşlerini görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Projemize destek veren ve emeği geçen tüm okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve öğrenim görmekte olan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

11-05-201611-05-201611-05-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.