BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN ADALET

ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN ADALET

Bursa Barosu tarafından düzenlenen “Çocuk ve Hukuk” konulu resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl 11.’si düzenlenen yarışmanın ödül töreni Bursa Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gültekin, Bursa 2. Çocuk Mahkemesi Hâkimi Nuray Şakrak, Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli’nin yanı sıra idareci, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda davetli katıldı. Ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Çocuk ve Hukuk” konulu resim yarışmasına Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinden toplam 274 öğrenci katıldı. 

Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili genel bilgilendirme yapan Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun Bursa Barosu olarak her zaman çocuk haklarını savunan çalışmalar yaptıklarını, eğitim hakkı ve cinsel istismar gibi konular başta olmak üzere eğitimlere devam edeceklerini söyledi. Yarışmaya olan katılımdan memnuniyetini ifade eden Altun, “Çocuklarımız olmasaydı bu yarışmayı 11 yıldır sürdürmemiz mümkün olmazdı. Özveriyle çalışan seçici kurul üyelerine, çocukları bu yarışmaya hazırlayan, özendiren resim öğretmenlerine, hukuk, hak ve adalet kavramlarını kendi bakış açılarıyla resmeden tüm öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi. 

Yarışmayla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Gülten, “Bu tür etkinliklerin çocuklarımızın gelişimine önemli katkılar sunduğuna inanıyorum. Geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın kendi haklarının da farkında olmalarına yönelik düzenlenen bu yarışma ile çocuklarımız çocuk ve hukuk kavramlarını kendi dünyalarından resmettiler. Bizim için önemli olan çocuklarımızın böylesine güzel çalışmalarda yer almaları. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve onları hazırlayan öğretmenlerimizi kutluyorum. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapılan bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Ödül töreninde, Ayşen Bürksu başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi Resim Öğretmeni Tamer Erim, Emekli Resim Öğretmeni Nuriye Balak, resim öğretmenleri Ceyhan Özer, Ömer Faruk Kaya, Gönül Kaya, Mert Ünlüsoy, Hülya Yaz, UÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Müge Gültekin, Av. Ebru Piri Kaya, Av. Pelin Yılmaz ve Av. Neslihan Aktosun’dan oluşan jürinin ödüle değer gördüğü resimlerin sahibi öğrenciler birer birer sahneye çağrıldı. Başarı ödülü olarak 6 öğrenci bisiklet kazanırken, tüm eserlerin sahiplerine resim malzemeleri hediye edildi. Jüri üyelerine de plaket verildi. 

Yarışmada dereceye giren öğrenciler ve okulları şöyle:

5-6. sınıflar kategorisi başarı ödülleri: Ecir Naz Küçükaslan (Büyükşehir Belediyesi Zafer Atıcılar Ortaokulu), Yağmur Başkaya (Bursa Özel Final Ortaokulu), Halim Fikret Kısaç (Cebir Okulları) 

7-8. sınıflar kategorisi başarı ödülleri: Zelal Azra Aslan (Dilek Özer Ortaokulu), Sara Dababo (Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu), Hatice Nur Hafızoğlu (Şükrü Naili Paşa Ortaokulu)

Jüri özel ödülü - 5-6. sınıflar: Yahya Berkay Tahmaz (Cebir Okulları) 7-8. sınıflar: Gamzenur Ünal (Mümin Gençoğlu 2 Ortaokulu)  

Sergilemeye değer bulunan resimlerin sahipleri de şöyle: Işık Yeşillik ve Zilan Tanırgan (Altıparmak Fethi Açançiçek Ortaokulu), Nurten Taç (Büyükşehir Belediyesi Zafer Atıcılar Ortaokulu), Seher Değirmenci ve Aleyna Yolcu (Bursa Özel Aydın Ortaokulu), Tunç Açar (Dilek Özer Ortaokulu), Yaren Çendek (Fethiye Ortaokulu), Nesrin Ceylan (Hocailyas Ortaokulu), Burak Uzun, Emirhan Uzun, Kağan Cevdet Uzun (Mithatpaşa Ortaokulu), Enes Şahin ve Ece Nur Aydemir (Ovaakça Ortaokulu), Melisa Tezgeç ve Esin Çetin (Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu), Arda Akman ve Ayşe Özkan (Sakarya Ortaokulu), Sıla Öz (Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu) Sümeyye Beşinci ve Burhan Kuş (Şehit Yunus Yılmaz Ortaokulu)

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.