BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN EKMEK İSRAFI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BESAŞ işbirliği ile ilk ve ortaokullarda gerçekleştirilen ekmek israfını önleme konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN EKMEK İSRAFI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BESAŞ işbirliği ile ilk ve ortaokullarda gerçekleştirilen ekmek israfını önleme konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm illerde organize edilen etkinliklerin Bursa’da gerçekleştirilen bölümü BESAŞ sponsorluğunda gerçekleştirildi. Resim, şiir ve kompozisyon branşlarındaki yarışmanın ödül töreni Merinos Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ve BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş’ın yanı sıra öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, ekmeğin tüm dünyada tüketilen ana gıda maddesi olduğunu söyledi. Yarışmanın amacının ekmek ve diğer gıdaların israf edilmesine genç yaşlarda farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Ayyıldız, Bursa’dan yarışmaya ilkokullardan 8 bin 200, ortaokullardan 16 bin 350 öğrencinin katıldığını söyledi.

BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş da ülkemizde yılda 2 milyar 280 milyon ekmeğin israf edildiğini, bunun ekonomiye zararının çok büyük boyutlara ulaştığını belirtti. Ekmeğin sembolik olmasından dolayı önemli olduğunu ifade eden Bektaş, zaman israfı başta olmak üzere birçok tüketim kaleminde israfa dikkat çekmek istediklerini, milli eğitim ile birlikte böylesi organizasyonlarda yer almaya devam edeceklerini söyledi.

Konuşmalardan sonra şiir yarışmasında ilk ve ortaokulda birinci olan Nisa Demir ve Muhammed Ramil Özkara şiirlerini, kompozisyon birincisi Selin Can da kompozisyonunu okudu.

Ardından yarışmada ilk üçe giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ve BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş tarafından verildi. Birinci seçilenlere tablet PC, 2.seçilenlere fotoğraf makinesi, 3. Seçilenlere ise mp3 çalar hediye edildi. Dereceye giren öğrencilere 3 aylık BESAŞ ekmek kuponu da verildi.

 

7477

7478

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.