BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BURSA’DA TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BURSA’DA TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan toplu açılışları gerçekleştirmek üzere Bursa’ya geldi.

İlk olarak İnegöl İlçesine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Milletvekilleri ile İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya karşıladı.

İnegöl’de yaklaşık 61 milyonluk bütçe ile inşa edilen ve 16 bölümden oluşan 6 bin öğrenci kapasiteli Hacı Selim Eğitim Öğretim Külliyesi´nin resmi açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan:” Bu kampüs alanında   6 bin öğrencinin eğitim öğretim alabileceği bir ortam var. Ancak yine de bunu arttırmamız lazım. Bu külliyenin maliyetinin tamamının hayırseverlerimiz tarafından karşılanması da takdire şayan. Sayın Mehmet Yıldız tarafından inşa edilen eğitim öğretim külliyesinin hayırseverlerimize de hayırlı olmasını diliyoruz. Atalarımız ne demiş; ´Akan su yosun tutmaz.´ Biz de durmadan, duraksamadan yolumuza devam ediyoruz. Türkiye teröre ve bölgesindeki istikrarsızlığa rağmen 2023 hedefleri istikametinde yürüyor. Bu eserin ülkemize hayırlı olmasını Allah´tan niyaz ediyorum.” dedi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında ki törende halka hitap eden ve eğitimle ilgili konulara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık yeni nesillere tarihimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi bu hakikatler ışığında öğretmeli, eğitim vermeliyiz. Milli Eğitim Bakanımız burada, müfredat ona göre hazırlanıyor. Gençliğimizi yetiştireceğiz. Adı milli. Milli eğitim sistemimiz hem millilik, hem de eğitim ve öğretim boyutuyla ideal hale gelmeden hiçbir meseleyi çözemeyiz. Yeni dönemde önceliğimiz inşallah bu olacaktır".  dedi.

Törenin ardından Heykel´deki Tarihi Valilik Binasına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan´a, ilkokul öğrencileri çiçek takdim etti.  

24-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.