BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEMİRTAŞPAŞA ERHAN NASYALÇIN İLKOKULU TÖRENLE AÇILDI

DEMİRTAŞPAŞA ERHAN NASYALÇIN İLKOKULU TÖRENLE AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayırsever iş adamı Erhan Nasyalçın arasında imzalanan protokol kapsamında yıkılarak aslına uygun olarak yeniden yapılan Demirtaşpaşa-Erhan Nasyalçın İlkokulunun açılışı törenle yapıldı. Törene Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa protokolü katıldı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat: “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Görüyorum ki gerek Büyükşehir Belediyemiz gerek Bursa’nın eğitim gönüllüsü hayırseverleri, hayatın her alanına dokunmaya devam ediyor. Bu dokunuşların eğitime yönelik olanı ise bir bina yapmaktan ziyade aslında insanımıza, geleceğimize yapılan bir yatırımdır. Bugün hayırseverimiz ülkemizin geleceğine bir yatırım yaptı. Yaptırdıkları bu eserden bu topraklara, bu ülkeye hizmet verecek nice gençlerimiz yetişecek. Geleceğimizi emanet edeceğimiz hayırlı nesiller yetişecek. Hayatta ziyan olmayacak tek yatırım insana yapılan yatırımdır. Bizim ecdadımız bu düsturu “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyerek ortaya koymuştur. Bu ülkenin en önemli hazinesi genç nüfusudur.  Onların ruh ve beden sağlığı için başarılı bir eğitim görmesi en önemli hedefimiz olmalıdır.  Bundan 15 yıl önce Bursa’da 666 okulumuzda eğitim öğretim hizmeti verilirken bugün bu sayı 1500’e ulaşmıştır. Her alanda gelişen ve büyüyen bir Bursa’mız var. Bursa’da eğitime %100 destek kampanyası kapsamında hayırseverlerimiz bugüne kadar 500 milyon liraya yaklaşan yatırım yapmışlardır. Belediyelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırseverlerimizin verdiği bu desteklerle okullarımızda öğrenci ortalamalarını 26 ‘ya kadar düşmüştür. Bursa güçlendikçe büyüdükçe, ülkemiz de büyüyecek ve güçlenecek.  Okulumuzu Bursa’ya kazandıran Hayırseverimize, Büyükşehir Belediyemize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet ve yakınlarına sabır dileyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Ülkemizdeki güzel insanlar böyle güzel eserleri hizmete kazandırıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz adına o dönem görev yapan değerli Başkanımız Recep Altepe ve değerli büyüğümüz abimiz Erhan Nasyalçın arasında protokol imzalanmış. Kamulaştırma, çevre düzenlemesi yapılmış. Aslına uygun olarak bu güzel eser ortaya çıkmıştır.  Bu eserin hizmete kazandırılmasında katkı sağlayan Hayırsever İşadamımız Erhan Nasyalçın ve ailesine, önceki dönem görev yapan değerli Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. İnşaat döneminde gezdiğim Demirtaşpaşa Erhan Nasyalçın İlkokulu 3 bin 70 metrekare arsa üzerine, bir kat bodrum ve iki kat olmak üzere 3 kat inşa edildi. Bu bölge Bursa’nın köklü ailelerinin yaşadığı bir bölge. Bursa’nın merkezi aynı zamanda. Dolayısıyla okul bu dokuya ve aslına uygun olarak yapıldı. Daha önce bu okuldan çok değerli ve güzel insanlar yetişti. İnanıyorum ve ümit ediyorum ki bundan sonra da önemli insanlar çıkacak.” dedi.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet ve yakınlarına sabır dileyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Büyük Cihan Devleti Osmanlı’nın kadim başkenti Bursa, eğitim imkânları, fırsatları, başarıları, kültürel yapısı, turizmi ve ekonomisiyle ülkemizin sayılı illerinden birisidir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de geleceğin nesillerine geleceğin eğitimini verebileceğimiz sosyal, akademik ve manevi alanlarda gelişimlerini sağlayabileceğimiz uygun fiziki ortamların oluşturulması için çaba sarf ediyoruz.  Öncelikli hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmek ve bunun bir adım ötesine geçerek 2053 ve 2071 vizyonunu göğüsleyecek gençlerimize ve şehrimize yakışan eğitim kalitesi anlayışıyla, fiziki imkânları yüksek okullarda çocuklarımızın akletme becerisi kazanmış bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.” dedi.

Demirtaşpaşa-Erhan Nasyalçın İlkokulunun Temmuz 2016 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayırsever iş adamı Erhan Nasyalçın arasında yapılan protokol ile yenilenme sürecine girdiğini belirten Dülger, “Eylül 2016 yılında yıkılarak Erhan Nasyalçın tarafından 18 derslik olarak yeniden yaptırılmıştır. Okul bünyesinde 2 derslikli ana sınıfı, 1 kütüphane ve kapalı spor salonu mevcuttur. Bugün itibariyle okulumuzda 603 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Okulun Bursa eğitimine kazandırılmasında emeği geçen Hayırsever İşadamımız Erhan Nasyalçın ve ailesine, kamulaştırma yaparak okul alanının genişlemesini sağlayan Büyükşehir Belediyemize ve Valiliğimize eğitim camiamız adına teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” dedi.

Hayırsever İşadamı Erhan Nasyalçın : “Bugün burada açılışını yapacağımız okulu görünürde yapan bizler gözüksek de sevgili anne babalar,  okulumuzu sizlerin adına yaptık.  Okulumuzda eğitim görecek evlatlarımızın, Atatürk ilke ve inkılaplarını takip eden, önce kendilerine, sonra ailelerine ve her bir parçası şehit kanlarıyla kazanılmış vatanımıza faydalı bireyler yetiştirmek üzere eğitim vermesini diliyorum. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

12-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.