BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZDEN AKTAŞ’A ZİYARET

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZDEN AKTAŞ’A ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, eğitimde ulusal ve uluslararası başarılar elde ederek Bursa’mızı gururlandıran Nilüfer İMKB Fen Lisesi öğrencileri ve okul müdürleri Ramazan Acar’la birlikte Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. 

Vietnam’da düzenlenen Asya Olimpiyatlarında mansiyon, Avrupa Olimpiyatlarında bronz ve Portekiz´de gerçekleştirilen Dünya Fizik Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Fizik Milli takımı öğrencisi Metin Ersin Arıcan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı sayısal puan türünde Türkiye 6. ‘sı ve Bursa 1. ‘si olan Şefik Palazoğlu ile yine YKS’de Türkiye ve Bursa derecesi elde eden öğrenciler Mustafa Mert ve Arda Oru, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından ödüllendirildi. 

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eğitimde Bursa ve Türkiye’nin adını yücelten öğrencileri tebrik etti. Bundan sonraki süreçte aynı başarının artarak devam edeceğine inandığını belirten Aktaş, ülkenin geleceği olan gençlere çok iş düştüğünü ifade etti. Türkiye´nin güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Aktaş, "Bu ülkenin zeki çocuklara ve özel beyinlere ihtiyacı var. Katma değeri yüksek işler yapmalıyız. Yüksek teknoloji üretmeliyiz. Üniversite yıllarınızda özel sektörle irtibat kurmaya başlayın. Kendinize yapacağınız en büyük iyilik bu olur. İnanıyorum ki gelecekte güzel işlere imza atacaksınız. Genç neslin katkısıyla ülkemizi güzel günlerin beklediğine inanıyorum" dedi.

Ziyaret sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, öğrenciler ve aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

13-08-201813-08-201813-08-201813-08-201813-08-201813-08-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.