BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİNİMİ SEVİYORUM /ÖĞRENİYORUM PROJESİ

DİNİMİ SEVİYORUM /ÖĞRENİYORUM PROJESİ

Okul öncesi öğrencilerine yönelik değerlerimizin öğretilmesi konusunda hazırlanan “Okul Öncesi Eğitimde Dinimi Seviyorum/Öğreniyorum Projesi” İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanarak hayata geçirildi.

Proje ile Türk Milli Eğitiminin Genel Amaç ve Temel İlkelerine uygun olarak okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, erken çocukluk döneminde dini/ahlaki değerlerin kazandırılması amacıyla çocuklarda farkındalığı artırmak, çocuklarına dini eğitim aldırmak isteyen aileleri, uygun olmayan öğrenim ortamlarına yönelmeleri riskine karşılık resmi okul öncesi eğitim kurumlarına kazandırma, değerler eğitimi kapsamında Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘in hayatından örnekler sunarak model almaları amaçlanıyor.

Okul öncesi eğitimde 4-6 yaş grubu çocuklara eğitim-öğretim programı dışında verilecek eğitimler, okul ile aile işbirliği içerisinde isteğe bağlı olarak (gönüllülük esasına göre) 8 haftalık bir periyodu kapsayacak. Çocuklara ilk dini eğitimleri, okul öncesi alanında eğitim almış uzman kişiler tarafından okul ortamında verilecek.

Böylece isteğe bağlı olarak, sevgi temelli, uygunsuz çevre ve ortamlara yönelme riskini engelleyerek, Milli Eğitim’in denetim ve gözetiminde, pedagojik kurallara uygun olarak sağlıklı bir şekilde değerler eğitimi verilmesi sağlanmış olacaktır.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.