BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER: BUGÜNÜN ÇOCUKLARI GELECEĞİMİZİN HASADI OLACAK

DÜLGER: BUGÜNÜN ÇOCUKLARI GELECEĞİMİZİN HASADI OLACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün katılımıyla İnegöl Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitim ve öğretim değerlendirme toplantısına katıldı.

Dülger: “2053, 2071 yıllarının Türkiye’sinde söz sahibi olacak bugünün çocukları yarınlarımızın hasadı olacaklar”

Yoğun bir eğitim-öğretim yılının sonuna yaklaşıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Bilim ve teknolojinin çok hızlı bir ivme kazandığı günümüzde öğrenciyi destekleyecek, öğrenmeyi zevkli kılacak ortamlar oluşturmamız çok önemli.  Bakanlığımızca hazırlanan Eğitim 2023 Vizyonunda da hedeflenen ve amaçlanan esas odak nokta ‘öğrenci’. Çünkü eğitim alanında yapılacak her türlü iyileştirmenin geri dönüşümü öğrencilerimizde gözlemlenecek. Hedeflenen 2053, 2071 yıllarının Türkiye’sinin söz sahibi olacak bugünün çocukları yarınlarımızın hasadı olacaklar. Öğrencilerimize okullarımızı sevdirmeli, okul ortamlarını cazip hale getirmeli ve hep birlikte eğitimi daha keyifli hale getirmenin yollarını aramalıyız. Unutmayalım ki, her çiçeğe aynı oranda su verilmez. Çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini keşfedip onları doğru bir şekilde yönlendirmek oldukça önem taşımakta. Artık çocuklarımızdan beklentimiz sadece bir bilgi deposu olmalarından ötede araştıran, sorgulayan, dersler dışında da sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde yer alan aktif bireyler haline getirmek. Bu konuda öğretmenlerimize, okul müdürlerimize büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

Bursa genelinde karşılaşılan ve karşılaşılabilecek her türlü farklılığın ve sorunların tespiti, il düzeyinde yapılacak çalışmalar ve birçok önerilerin gündeme geldiği toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürleri de ilçelerinde yapılan eğitim faaliyetleri, yürütülen etkinlikler ve proje çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sene sonuna kadar yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Dülger, yürütülen çalışmalardan dolayı İlçe Millî Eğitim Müdürlerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi. 

Toplantının ardından İnegöl’de bir dizi çalışmalara katılan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, ziyaret ettiği Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi’nde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

03-05-201903-05-201903-05-201903-05-201903-05-201903-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.