BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER BURSA TOBB ANADOLU AİHL'Yİ ZİYARET ETTİ

DÜLGER BURSA TOBB ANADOLU AİHL'Yİ ZİYARET ETTİ

Bursa TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okulun idareci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Ziyarette Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal da yer aldı.

Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada okulların kendilerine has kurum kültürü oluşturması gerektiğine vurgu yapan Sabahattin Dülger, Öğrenciler için daha iyisini yapabilmek adına idareci ve öğretmenlerin hayallerini güçlü tutması gerektiğini, onların hayallerinin eğitime yön vereceğini söyledi.    

Eğitim öğretimin çocuklara sadece bilgi yüklemek anlamına gelmediğini de ifade eden Dülger, "Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un da belirttiği gibi öğrencilerimizi çift kanatlı yetiştirmeliyiz. Bunlardan biri bilim, diğeri ise erdem ve ahlaktır. Bunlardan biri olmazsa eksik kalmış oluruz. Bir işi yaparken nasıl yapacağımızı tekrar tekrar düşünmek zorundayız. Güvenli okul kavramı günümüzde 'İnsanların kabul edilebilir bir hayat sürdürebilecek konumda yetiştirilmeleri ve böylece toplum içinde var olabilmeleri' olarak görülüyor. Sorgulayan, araştıran, problem çözebilen, toplumun değerleri çerçevesinde iyi yetişmiş, bilimi ve bilgiyi insanlığın hayrına kullanacak bireyler yetiştirmek en büyük sorumluluğumuzdur." dedi.

Bursa TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen Bilim Sanat Merkezi Bireysel Yetenek Sınavı hakkında da bilgi alan Dülger, sınava giren öğrencilerin velileriyle sohbet etti ve sınava giren öğrencileri için velilere başarılar diledi.

18-06-201918-06-201918-06-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.