BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER DR. AYTEN BOZKAYA İLKOKULU´NDA

DÜLGER DR. AYTEN BOZKAYA İLKOKULU´NDA

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) Bursa İl Çalışma Grubu toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız’ın katılımıyla Dr. Ayten Bozkaya İlkokulunda gerçekleştirildi. Toplantıya ayrıca Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Şube Müdürü Metin Levent de katıldı. 

Dr. Ayten Bozkaya İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okulun idareci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Okul yönetimi ve öğretmenler ile kısa bir toplantı gerçekleştiren Dülger, okulun genel durum ve faaliyetleri, eğitim durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak öğretmenlerin istek ve arzularını dinledi. 

Dr. Ayten Bozkaya İlkokulunda gerçekleştirilen İYEP İl Komisyon toplantısına da katılan Dülger, komisyonun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert bulunmadığını belirten Dülger, her öğrencinin özel olduğunu,  kaybedilecek tek bir öğrencinin dahi olmadığını söyledi. 

Programın önemine vurgu yapan Dülger, “Günümüz eğitim anlayışı öğrencinin bilgi düzeyinin değerlendirilmesinden daha çok, bilginin birey için anlamlı kılınarak yaşantısal hâle getirilmesi esasına dayanıyor. Öğrenme, bir aktarım süreci değil, bilgiyi anlamlandırmada rehberlik etme süreci olduğu için programda öğrenciyi merkeze alan bir yaklaşım benimseniyor. Bu anlamda İYEP programının çok önemli ve verimli bir program olduğuna inanıyorum. Bursa olarak programı titizlikle ve dikkatle takip ediyoruz.” dedi.  

İYEP programında ilkokulların 3 ve 4. sınıflarına devam eden, önceki eğitim öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi öğretim programındaki temel beceriler ile matematik dersi öğretim programındaki öğrenme alanlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin eksik öğrenmelerinin giderilmesi, psikososyal alanda da desteklenmesi amaçlanıyor. 

13-03-201913-03-201913-03-201913-03-201913-03-201913-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.