BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER: EĞİTİM BEŞİKTEN MEZARA HAYAT BOYU DEVAM EDEN BİR SÜREÇTİR

DÜLGER: EĞİTİM BEŞİKTEN MEZARA HAYAT BOYU DEVAM EDEN BİR SÜREÇTİR

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerleri Yağlı Boya, Filografi ve Amigurumi alanında yaptıkları eserlerini Bursa’da bir alış veriş merkezinde sergiledi. Toplam 112 eserin sergilendiği “Mutena Eserler” isimli serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve il-ilçe eğitim yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Açılışın ardından Dülger ve beraberindekiler sergiyi gezdi. 

Eğitimin beşikten mezara kadar hayat boyu devam ettiğini ifade eden Sabahattin Dülger, "Bizler her zaman vatandaşımızın yanındayız. Yeter ki öğrenmek ve üretmek isteyen vatandaşlarımız bize gelsin. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bugün de burada gördük ki yaşı, mesleği ve konumu ne olursa olsun, isteyen herkesin halk eğitim merkezlerinden yararlanarak çok güzel eserler ortaya koyabiliyor. Bu tür kurslarla hem güzel vakit geçiriyorlar hem de birer sanat kazanıyorlar. Bugünde kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru ile hazırladığı eserler sergileniyor. Vatandaşlarımızın da sergiyi ziyaret etmelerini ve bu eserleri görmelerini arzu ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kursiyerlerimizi ise başarılarından dolayı kutluyorum.” dedi.  

Toplam 112 eserin bulunduğu sergide, 31 Yağlı Boya Resim, 31 Filografi ve 50 Amigurumi sanatından eser görücüye çıkarıldı. Sergide kurs boyunca aldıkları eğitim neticesinde hazırladıkları eserleri sunma imkânı bulan kursiyerler, gösterilen ilgiden memnun kaldı. 7 Nisan’a kadar açık kalacak sergi, vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

03-04-201903-04-201903-04-201903-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.