BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER: EĞİTİM, BİTİŞ ÇİZGİSİ OLMAYAN MARATONDUR

DÜLGER: EĞİTİM, BİTİŞ ÇİZGİSİ OLMAYAN MARATONDUR

İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir araya gelen Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, eğitimin anne karnından başlayarak ömür boyu devam eden bir süreç olduğunu belirtti ve eğitimi bitiş çizgisi olmayan maratona benzetti.

Bursa’da eğitim çıtasının yukarı doğru hızlı bir ivme kazandığını ifade eden Sabahattin Dülger, “Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmek ve bunun bir adım ötesine geçerek 2053 ve 2071 vizyonunu göğüsleyecek olan gençlerimizin, sosyal ve akademik alanlardaki gelişimlerini sağlayabilmek üzere çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Bilginin, bilim ve teknolojinin bu kadar önem kazandığı günümüzde öğrenciyi destekleyecek, öğrenmeyi zevkli kılacak ortamlar oluşturmamız çok önemli. Öğrencilerimize okullarımızı sevdirmeli, okul ortamlarını cazip hale getirmeli ve hep birlikte eğitimi daha keyifli hale getirmenin yollarını aramalıyız.” dedi. Öğrencilere sadece bilgi yüklemenin faydalı olmadığını belirten Dülger, öğrencilerin dersler dışında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha fazla yönlendirilmesinin gelişim açısından önemli olduğunu belirtti.

2018-2019 eğitim öğretim yılında geride bırakılan sürecin değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, 2023 eğitim vizyonu kapsamında okul gelişim modeli, e-okul sosyal etkinlik modeli, enerji verimliliği projesi, tasarım beceri atölyeleri, ortaöğretime geçiş süreciyle ilgili işlemler, il genelinde uygulanan projeler, dynet ve e-twining uygulamaları, başarıyı arttırıcı tedbirler gibi konular görüşüldü. 

03-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.