BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKULLARININ MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

DÜLGER MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKULLARININ MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarının müdürleriyle bir araya geldi. Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş da katıldı. 

Son yıllarda Bursa'da mesleki eğitimin yukarı doğru hızla ivme kazandığını belirten Sabahattin Dülger; "Bursa'da mesleki eğitim çıtası yükseldi.  Mesleki ve teknik eğitimde okul-sektör işbirliğini güçlendirmek, yerel yönetimler, meslek kuruluşları ve yerel sektörle işbirliğini artırmak amacıyla kazan kazan felsefesiyle ciddi çalışmalarımız var. Çok şükür meyvelerini de alıyoruz." dedi. 

Başarılı olmanın yolunun iletişim kurmaktan ve birlikte çalışmaktan geçtiğini ifade eden Sabahattin Dülger; "İyi bir yönetici, yapmak istediğini karşısındakine söyletendir. Öğretmenini, öğrencisini, okulunu ve okulun sosyal çevresini tanımazsanız başarılı olma imkânınız yoktur. " dedi. Değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğunu belirten Dülger, "Dünya hızla değişiyor ve gelişiyor. Bu değişime ayak uydurmak ve öğrencilerimizi 2023 ve 2071 vizyonuna yakışır şekilde yetiştirmek için kendimizi sürekli yenilemeli, değişime ve gelişime açık olmalıyız." dedi. 

Toplantıda ayrıca Şube Müdürü Bülent Altıntaş tarafından "Bursa Sürekli İyileştirme Modeli" (BUSİM) projesi hakkında bir sunum gerçekleştirildi. BUSİM, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından MEB 2023 vizyonu kapsamında uygulamaya konulan bir proje. Ortak bir okul gelişim kültürü ve kabul edilebilir standartların oluşturulması hedeflenen projede sürekli iyileştirmenin ve gelişimin sağlanması amaçlanıyor.  

Toplantının ardından okulda incelemelerde bulunan ve Okul Müdürü Murat Taşdelen'den bilgi alan Sabahattin Dülger, öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

05-11-201905-11-201905-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.