BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER, MİNİ MİNİ BİRLERİ İLK GÜN YALNIZ BIRAKMADI

DÜLGER, MİNİ MİNİ BİRLERİ  İLK GÜN YALNIZ BIRAKMADI

Bursa’da okula yeni başlayan öğrenciler okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı. Toki Şehit Jandarma Er Ali Bakış İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okula yeni başlayan öğrencileri okuldaki ilk günlerinde yalnız bırakmadı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ile Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer’inde katıldığı ziyarette öğrencilerle bir araya gelen Sabahattin Dülger, “Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. 45 bin 1. Sınıf öğrencisi ile 44 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı. Yaz boyunca okullarımızı en iyi hale getirmek için titiz bir şekilde çalıştık. 2053 ve 2073 vizyonuna uygun, donanımlı, ülkesini seven gençler yetiştirmek için ciddi çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelen Sabahattin Dülger, “Her yılbaşında yeni bir heyecan yaşanıyor. Yeni nesille birlikte geleceği şekillendirmek bizim elimizde. Başarılı olmama gibi bir lüksümüz yok. Geleceğimiz öğretmenlerimizin vizyonu ile şekillenecek. İdareci ve öğretmenlerimiz okulda ne kadar iyi bir ailemi ortamı oluştururlarsa öğrencilerimiz o oranda iyi yetişir. Amacımız sadece bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek olmalıdır.” dedi. 

Öğrencilerini bekleyen velilerle de görüşen Dülger, “Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız.” dedi.

 

10-09-201810-09-201810-09-201810-09-201810-09-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.