BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER, RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

DÜLGER, RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin, Bursa Kent Müzesi’nde düzenlediği yılsonu resim sergisi açılışına katıldı.

Sergi açılışına, Dülger’in yanı sıra Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi,  Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencileri tarafından, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde yapılan yağlı boya, pastel boya, kara kalem, akrilik boya tekniklerindeki çalışmalar bir seçki haline getirilerek Bursa halkının beğenisine sunuldu. Resimler 15 gün boyunca sergilenecek.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Güzel Sanatlar Liseleri, benim ayrıca önem verdiğim okullardan biridir. Resim yapan bir öğrencinin bir objeyi çalışırken, hissettiği duyguyu veriyor olması beni etkiler. Bu ülkenin sanata ve sanatçıya ihtiyacı vardır. Yarınlarımızı oluşturacak bu güzel öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizin emeği çok büyük, kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Nilüfer Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, “Sanat ve sanatçılar yaşadığı ruhla insanlık âlemine güzellik katan insanlardır. Sanatlarını büyüttükçe dünya güzelleşiyor. Doğanın belki bu kadar acımasızlığı içerisinde sevgilerini fark ettirecek şekilde evrensel sanat dünyası adına sundukları sanatlara saygı duymamak anlamsız olur.” dedi.

Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz, “Her sanat, sanatkârını anlatır. Bu sergideki eserler de öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerinin birer yansımasıdır. Daha nice güzel eserler vermelerini temenni ederim.” dedi.

Sabahattin Dülger, açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokolle birlikte resim sergisini gezdi. Resimleri tek tek inceleyen Dülger, güzellikleri tuvale yansıtan öğrencilerle sohbet ederek, öğrencileri tebrik etti.

17-05-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.