BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER, VAKIF İLK VE ORTAOKULU İLE VAKIF İMAM HATİP ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ

DÜLGER, VAKIF İLK VE ORTAOKULU İLE VAKIF İMAM HATİP ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ

Okul ziyaretlerini sürdüren Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger Vakıf İlkokulu, Vakıf Ortaokulu ve Vakıf İmam-Hatip Ortaokulu'nu ziyaret etti. Dülger'in öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiği ziyarette Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız da yer aldı. 

Öğretmenlerle yaptığı sohbette öğretmenlerin öğrencilere ve topluma rol model olduğunu belirten Sabahattin Dülger; "Nurettin Topçu'nun söylediği gibi; 'Öğretmen, sıkıntılara karşı direnci ve gayreti bilen değil, sevendir.' Geçmişimizden aldığımız kuvvetle ülkemizin daha da ileri gitmesi için 2023 ve 2071 hedeflerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Bu vizyonla yetiştireceğimiz çocuklarımız, ileride ülkemizin geleceğine yön verecekler. Sayın Bakanımızın belirttiği gibi çocuklarımızı çift kanatlı yetiştireceğiz. Bunlardan biri bilim, öbürü erdem ve ahlaktır. Bir işi yaparken nasıl yapacağımızı tekrar tekrar düşünmek zorundayız. Öğretmenler sadece bizim için değil tüm ülkemiz için önemlidir. Önce inanacağız, hayal edeceğiz, uygulamaya koyacağız ve gerçekleştirmeye çalışacağız." dedi. Eğitimde dramanın kullanılmasının, yaparak ve yaşayarak öğrenme ve özgüven oluşturması bakımından son derece etkili eğitim yöntemlerinden biri olduğunu da belirten Dülger; kitap okumanın önemine işaret etti ve öğrencilerin bol bol kitap okumaya yönlendirilmesini arzu ettiğini söyledi.  

09-10-201909-10-201909-10-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.