BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER, YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

DÜLGER, YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, münazara yarışması Marmara Bölge şampiyonasında dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazara yarışması Marmara Bölge şampiyonası sona erdi. Yarışmada dereceye giren öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, başarılı öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Bursa'daki yarışmayı organize eden Osmangazi Gençlik Merkezi Müdürü Siyami Aytar ve dereceye giren okulların idarecilerinin yer aldığı yer aldığı ziyarette Dülger, bu tür etkinliklerin öğrencilerin gelişimine önemli katkılar sağladığını söyledi. Münazara yarışmalarına önem verdiğini ifade eden Dülger, "Yaşıtları sokakta oyun oynarken bu öğrencilerimiz söz almak için can atıyorlar. Burada birlikte hareket etme, takım olma ve özgüven kazanma gibi olgular ön plana çıkıyor. Münazara yarışması, beyinler arası oynanan bir satranç aslında. Yarışmalara katılan öğrenciler, yarışma süresince büyük heyecan yaşıyor ve kendilerini tanıma fırsatı buluyor. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi, onları yönlendiren öğretmenlerimizi ve ailelerini kutluyorum." dedi.

Yarışmaya katılan öğrenciler de yarışmada Bursa'yı temsil ettiklerinden dolayı mutluluklarını dile getirdiler. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen münazara yarışması profesyoneller ve çaylaklar olmak üzere iki dalda yapılıyor. İstanbul ve Edirne'nin yer aldığı Marmara Bölge Şampiyonasına ilk kez katılan Bursa çaylaklar kategorisinde yarıştı. Yarışmada Bursa Anadolu Lisesi Marmara Bölge Birincisi olurken Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesi ise finalist olma hakkı elde etti. İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Enise Merve Kale En iyi Münazır seçilirken, aynı okuldan Rümeysa Demir ile Bursa Anadolu Lisesi'nden Boran Kaya ikinciliği paylaştı.

14-05-201914-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.