BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER, YENİ EĞİTİM DÖNEMİ ÖNCESİ İLÇE MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

DÜLGER, YENİ EĞİTİM DÖNEMİ ÖNCESİ İLÇE MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, yeni başlayacak olan eğitim öğretim yılı öncesinde İlçe Millî Eğitim Müdürleriyle bir araya geldi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim öğretim bölümlerinden sorumlu Müdür Yardımcıları ve 17 İlçe Millî Eğitim Müdürleriyle bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılı öncesi durum değerlendirmesinde bulundu. 

2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek toplantıya başlayan Dülger, Bursa eğitim camiasının 559 bin öğrenci ve 35 bin çalışanıyla büyük bir aile olduğunu söyledi. 

Eğitimin önemine vurgu yapan Dülger; “Eğitim;  heyecanı hiç bitemeyen, sevgi ve saygı temelinde sürekli gelişen öğrenci, öğretmen ve veli üçlüsünün tamamladığı bir bütünlüktür. Ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarları olan çocuklarımız için Bursa olarak her zaman özverili bir şekilde çalışmalarımıza devam ettik.  Başlamasına sayılı günlerin kaldığı yeni eğitim öğretim yılımızda da eğitim camiamızla birlikte var gücümüzle çalışacağımıza ve bu yolda emin adımlarla yürüyeceğimize inancım tamdır” dedi. 

Millî Eğitim Ar-ge birimi tarafından okullarda proje potansiyelini harekete geçirmeyi amaçlayan e-PAS projesiyle ilgili sunumun da yapıldığı toplantıda, eğitim yatırımları, yapım aşamasında olanlar ile yapımı tamamlanan okulların son durumları, okul kayıtları, liselere geçiş sürecinde tercih ve yerleştirme işlemleri gibi konular görüşüldü.

07-09-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.