BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER’DEN HARMANCIK VE KELES İLÇELERİMİZE ZİYARET

DÜLGER’DEN HARMANCIK VE KELES İLÇELERİMİZE ZİYARET

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Harmancık ve Keles İlçelerindeki okulları ziyaret etti ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürleriyle bir araya geldi.

Okul Müdürlerine seslenen Sabahattin Dülger, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, “Bir milletin geçmişi, geleceğine suyun suya benzediği gibi benzer.” Yani Türkiye’nin ben güçlü olmak istemiyorum deme lüksü yok. 2053 ve 2071 vizyonu çerçevesinde gençlerimiz ve öğrencilerimizin tamamı Türkiye’yi yüceltme gayreti içinde olmalı. Bizler işte bu nesilleri yetiştirmek için çabalıyoruz. Bu bize ayrı bir sorumluluk veriyor. Bizim irademizin ve tasavvurumuzun güçlü olması gerekiyor. Bu algıyı da çocuklarımıza ve onların velilerine hissettirmeliyiz. Öğrenci merkezli eğitim konusu hakkında hassas olmanızı özellikle istirham ediyorum. İrademizi yenilememiz, inancımızı güçlü tutmamız ve tutkumuzu artırmamız gerekiyor. Allah Resulünün çok güzel bir sözü var: “İki günü müsavi olan ziyandadır.” . Yarınımızın daha iyi olması için hedefler belirlememiz lazım.” şeklinde konuştu.

Sabahattin Dülger, “Hayallerinizi hedefleriniz haline getirmelisiniz. Hiçbir yönetici hayalsiz olmamalı. Bu bizim temel prensibimiz. Bir yöneticinin hayali yoksa hedefi oluşamaz. Bunu öğrencilerinize de aktarınız. İlerde güzel bir yerlere gelecek öğrenci hayallerinden belli olur. Bütün toplantılarda söylediğim bir şey var, aile olun. Okuma kültürünü de mümkün olduğunca yaygınlaştırma çabası içinde olmalıyız.” şeklinde konuştu.

19-09-201819-09-201819-09-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.