BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER’DEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ ZİYARET

DÜLGER’DEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ ZİYARET

Abdülhalim Altınoluk Uludağ Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okulun öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Okul Müdürü Ahmet Rıdvan Turan’dan okulla ilgili bilgi alan Dülger, okuldaki e-sınav uygulaması yapılan sınav salonlarında da incelemelerde bulundu.

Sabah Yüksek Moralle Öğrencilerinize Gülümseyin

Öğretmenlere yüksek moralle derse başlayıp bu enerjiyi öğrencilere de iletmeleri tavsiyesinde bulunan Sabahattin Dülger, “Öğrencilerin okula geliş hızı ile çıkış hızının aynı olmadığını görüyoruz. Öğrenmenin temelinde sevginin olduğuna inanıyorum. Bizlere düşen eğitim ortamlarını zevkli hale getirmek. Bahçesinden içeriye girdiğinizde, okul öğrencilerimize gülümsemeli.” dedi.

Öğretmenlerin, öğrencilere ve topluma rol model oluşturduğunu belirten Dülger, Öğretmenler sadece bizim için değil tüm ülkemiz için önemlidir. Önce inanacağız, hayal edeceğiz, uygulamaya koyacağız ve gerçekleştirmeye çalışacağız. Geçmişimizden aldığımız kuvvetle ülkemizin daha da ileri gitmesi için 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için kendimizi sürekli yenilemeliyiz.” dedi.

Sınıfları ziyaret eden Dülger, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere daha iyi imkânlar sunmak için çalıştıklarını anlatan Dülger, öğrencilerden beklenenin ise topluma faydalı insan olup çalışarak iyi bir meslek edinmeleri olduğunu söyledi.

Haftada 44 e-sınav

Sabahattin Dülger, okuldaki e-sınav uygulaması yapılan sınav salonlarında da incelemelerde bulundu. Okulun mevcut iki salonunda haftanın yedi günü Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı yapılıyor. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı haftanın yedi günü toplam 44 oturumda elektronik olarak gerçekleştiriliyor.

12-12-201812-12-201812-12-201812-12-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.