BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED İL ÖDÜL TÖRENİ MÜSTEŞAR YARD. MUHTEREM KURT’UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DYNED İL ÖDÜL TÖRENİ MÜSTEŞAR YARD. MUHTEREM KURT’UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Resmi devlet okullarının 4-12 sınıfları arasındaki tüm çocukların İngilizce konuşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen DynEd Dil Eğitim Sisteminin il ödül töreni Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Törene Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, DynEd il ve ilçe koordinatörleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından DynEd çalışmalarının yer aldığı tanıtım videosu izlenmesiyle devam eden törende İngilizce Öğretmeni Çiğdem Tahmaz DynEd Projesi hakkında bilgiler verdi. 

Yaklaşık on senedir kullanılan DynEd sisteminin Bursa’da gerçek manada karşılığını bulduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, “Sadece okuma –yazma değil özellikle dinleme ve konuşmada da DynEd’in çok ciddi katkısı olduğunu söylemek lazım. DynEd´in Bursa’da da 4. Sınıftan 12. Sınıfa kadar kullanması özellikle kullananların yüzde 50 sinin İngilizce eğitiminde bunu kullanması zaman zaman da bu oranın yüzde 78’lere kadar çıkması oldukça önemli. Tüm ortaokul ve liselerimizde etkileşimli tahtamız var. İngilizce öğretmenlerimiz de dersin içeriğinde DynEd’i kullanılırlarsa İngilizceyle ilgili sorunlarımızı büyük oranda halletmiş oluruz. Öğrencilerimizin bir yabancı dil bilmesini oldukça önemsiyoruz. Ücretsiz sunulan bu sistemin öğrencilerimiz tarafından da daha etkin kullanırsa daha da faydalı olacağını ve artarak gelişeceğini düşünüyorum.” dedi. 

Bursa’da yapılan tüm bu çalışmalarla 4. Sınıftan 12. Sınıfa kadar İngilizcenin daha da ileri seviyelere geleceğini vurgulayan Kurt, “Bursa’yı bu konudaki gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Özellikle İl Milli Eğitim Müdürümüze, İl Milli Eğitim DynEd Koordintörü Şube Müdürümüz Muştak Gencer’e, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bursa’nın bunu başardığını görüyorum. Bu da bizleri son derece mutlu ediyor.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Bakanlığımızın 2008 yılından itibaren uygulamaya başladığı ve 4. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm resmi okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduğu İngilizce dil eğitim sistemi DynEd’ in il ödül törenine hepiniz hoş geldiniz. İçinde bulunduğumuz çağ “bilgi” çağı ve bilgiye ulaşmanın en temel aracı iletişim. Bugün hızla gelişen ve değişen dünyamızda farklı toplumlarla iletişimi sağlamanın en hızlı yolu ise en az bir yabancı dil öğrenmekten geçiyor. Bu sebeple Bakanlığımız yabancı dil öğrenimi konusunda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine çok güzel bir uygulama sundu. Öğrencilerimiz bu yazılım sayesinde istedikleri zaman istedikleri yerde İngilizce çalışma ve öğrenme imkanı bulabiliyor. DynEd, geleneksel yöntemlere nazaran 3 te 1 oranında dil öğrenimini hızlandırıyor. Bu da DynEd’in ne kadar etkili bir öğrenme aracı olduğunu en büyük göstergesi.” dedi.

Bursa’da DynEd’e kayıtlı 305 bin öğrencinin 115 bini aktif olarak ve 200 binin üzerinde çalışma saatiyle DynEd’i etkin olarak kullanıldığını belirten Dülger, “Daha çok sayıda öğrencimizi DynEd’ e dâhil etmek için DynEd ekibimiz özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalarıyla da DynEd kullanımında Bursa’yı Türkiye genelinde üst sıralara taşıdılar. Çalışmalarından dolayı tüm DynEd ekibini tebrik ediyorum. Bu yıl DynEd’le ilgili sürecin etkin bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize de teşekkür ediyorum. DynEd Dil Eğitim Sistemini etkin ve verimli şekilde kullanarak başarılı çalışmalarıyla dereceye giren tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Müsteşar Yardımcımız Muhterem Kurt’a da törene iştirak ettikleri için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Dyned il ödüllendirme kriterleri doğrultusunda sene başından bu yana DynEd Dil Eğitim Sistemini etkin ve verimli şekilde kullanan başarılı çalışmaları ile dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, öğretmenlerinin, okul müdürlerinin ve koordinatörlerinin ödüllendirilmesinin ardından tören sona erdi.

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.