BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED İNGİLİZCE DİL EĞİTİM SİSTEMİ TOPLANTISI YAPILDI

DYNED İNGİLİZCE DİL EĞİTİM SİSTEMİ TOPLANTISI YAPILDI

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi İl ve İlçe Koordinatör Yardımcıları değerlendirme ve paylaşım toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve DynEd İl Koordinatörü Müştak Gencer başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Koordinatör Yardımcıları ve 17 İlçe DynEd Koordinatör Yardımcıları katıldı.

Toplantıda konuşan Gencer; “Dynamic ve Education (dinamik ve eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşan DynEd bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içermekte ve bugüne kadar geliştirilmiş en kaliteli yabancı dil programı olma özelliği taşıyor. Yenilikleri dil haznemize katmak, kendimizi geliştirmek de bizlerin görevi. Bu bağlamda DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminin,   İngilizce öğretiminde başarıyı hedefleyen, Bakanlığımız tarafından tüm okullarda kullanılması istenen en kaliteli yabancı dil programıdır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında da ilimizde DynEd Dil Eğitim Sistemi kullanılmaya devam edilecektir. Öğrencilerimizi doğru çalışma yöntemlerine yönlendirerek sistemi verimli ve zevkli hale getirmek, ilimizi DynEd kullanımında da öne çıkarmak hedefimizdir” dedi. 

Toplantıda, İlimizdeki okulların belli bir hizmet takvimi doğrultusunda düzenli olarak kontrol edilmesi ve geri bildirimde bulunulması, aylık olarak okullardan aktiflik raporlarının alınması, DynEd öğrenci kayıtlarını tamamlamayan okulların tespiti ve kayıtların tamamlanmasının sağlanması hususunda gerekli tedbirlerin alınması kararları alındı.  DynEd çalışmalarının ödüllendirilmesi ile ilgili kriterler ve uygulamanın aktif kullanımının arttırılması yönünde alınacak tedbirler belirlendi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.