BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED’LE YABANCI DİL EĞİTİMİNDE YENİ DÖNEM

DYNED’LE YABANCI DİL EĞİTİMİNDE YENİ DÖNEM

Milli Eğitim Bakanlığımız 2008 yılından bu yanaDynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemiyle, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm resmi okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize “İngilizce” dil eğitimini ücretsiz olarak sunuyor.

DynEd’ e giriş yapan öğrenciler, programdaki yapay zeka desteği tarafından “Placement Test” ile seviyelerine uygun olan iki yazılım programından birine yerleştiriliyor.  Başlangıç seviyesindeki öğrenciler “First English” orta seviyede olan öğrenciler ise “English for Success” yazılımına yerleştirilerek programı kullanmaya başlıyorlar.

Öğrenciler bir yarıyıl dönemi içinde 90 saatin üzerinde DynEd sistemi kullanarak en üst puan seviyesi olan +12 puan elde ederek “First English”  yazılımını tamamlayıp bir üst seviye olan “English for Success“ sistemine geçebiliyorlar.

Geleneksel yöntemlerle 972 saat eğitim alarak B2 seviyesine gelebilecek bir öğrenci her gün düzenli olarak en az 30 dakika DynEd sistemini kullanarak 360 saatte aynı seviyeye gelebiliyor.

Ayrıca DynEd İngilizce öğretmenlerine yönelik hazırladığı eğitim yazılımı olan “Teacher Training” yazılımını da öğretmenlerin kullanımına sunuyor.

Beyin temelli öğrenme teorisi ile DynEd, 4 dil becerisi olan dinleme, konuşma, okuma, yazma konusunda kullanıcıları dengeli olarak geliştirip öğrenmeyi belli bir düzeye getirerek hızlı sonuçlar elde etmeyi sağlıyor.

“Bursa” 63 binin üzerinde kullanıcısıyla DynEd’i aktif olarak kullanıyor. Ancak bu ücretsiz uygulamanın daha etkili ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi, daha çok öğrencinin bu yazılımdan faydalanabilmesi ve veliler tarafından da farkındalığın artırılması amacıyla Müdürlüğümüz DynEd İl Koordinatörlüğü tarafından tanıtıcı afişler hazırlandı.

Okullarda yürütülen DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi çalışmalarının etkili ve verimli bir şekilde uygulanması için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce online DynEd Okul Takip Sistemi hazırlanarak DynEd çalışmalarının sürekliliği ve izlenmesi daha etkili bir sisteme kavuşturuldu.

Yapılan eğitim ve bilgilendirme toplantılarıyla okullarda DynEd sınıf temsilcilerine ve öğrencilere yüzyüze uygulamalı seminerler veriliyor, sistemin uygulanmasında sorun yaşayan okulların ve velilerimizin sıkıntıları bizzat yerinde müdahale ile çözüme kavuşturuluyor. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: ”Bakanlığımızın öğrencilerimize İngilizce dil eğitimi konusunda sunmuş olduğu bu ücretsiz yazılım sayesinde öğrencilerimiz istedikleri zaman istedikleri yerde İngilizce çalışma imkanı bulabiliyor. Daha çok sayıda öğrencimizi DynEd’ e dâhil etmemiz gerekiyor. Bu konuda İl Milli Eğitim DynEd ekibimiz özverili çalışmalarıyla Bursa’yı Türkiye genelinde üst seviyelere taşıdılar. Çalışmalarından dolayı DynEd’ten Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muştak Gencer ve İl Sorumlusu Feride Başak Başar başta olmak üzere tüm DynEd ekibini tebrik ediyorum” dedi. 

16-01-201816-01-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.