BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-PAS ÖĞRETMENLER ARASI 1 FİKİR PROJE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

e-PAS ÖĞRETMENLER ARASI 1 FİKİR PROJE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Bursa’daki okul ve kurumlarda yürütülmekte olan projelerle ilgili kurumsal bir hafıza oluşturmak ve projelere teknik destek olmak üzere Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2017 yılında e-PAS ( Elektronik Proje Ağı Sistemi) Projesini hayata geçirdi.

Bursa eğitimine yönelik hazırlanan projelerin kurumsal bir hafızasını oluşturarak aynı zamanda desteklenmesinin de amaçlandığı e-PAS Projesi, Bursa’daki tüm resmî ve ilgili özel okullardaki yönetici ve öğretmenlerin aktif katılım sağlayabilecekleri çevrimiçi bir proje platformunu hizmete sunuyor.

Proje kapsamında öğretmenlerin yaratıcılık ve girişimciliklerinin teşvik etmek üzere “e-PAS 1 Fikir Proje Yarışması” düzenlendi.  Yarışmaya katılan projeler arasından yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren okullar Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen ödül töreni ile açıklandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümünden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz törenin açılışında yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biz bu projeyle birlikte okullarımızı daha yakından takip edebiliyoruz. İlçelerimizde, okullarımızda hangi faaliyetler hangi projeler yürütülüyor görebiliyoruz. Yürütülen projeleri diğer okul ve kurumlarımızda aynı zamanda elektronik ortamda takip edebiliyorlar. Okullarımızda yürütülen tüm projeleri tek bir çatı altında toplayarak kurumsal bir proje hafızası oluşturmuş olduk."

Öğretmenlerden gelen nitelikli projelerin kurumlar arası etkileşimi arttırma ve günümüzde giderek daha da önem kazanan veri madenciliğine yapmış olduğu katkı nedeniyle ilimiz ve ülkemiz eğitimine değer katacağını belirten Koz, projede yer alan tüm katılımcılara, öğretmenlere ve kurumlara teşekkür etti.

Katılımcı tüm öğretmenlere Katılım Sertifikalarının verildiği törende Okul Öncesi/Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Genel Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim ve Mansiyon kategorilerinde dereceye giren 16 öğretmene ödülleri takdim edildi.

Ayrıca okulların farklı proje türleri üzerinden girdikleri kurum proje verilerinin e-PAS sisteminde puanlanması sonucunda kendi kurum türleri içerisinde okul proje puanı en yüksek olan toplam 50 okula “e-Pas Hareketli Okul” plaketi verildi.

1.797 kurum ve 30.893 öğretmenin yer aldığı sistemde, e-PAS Öğretmenler Arası 1 Fikir Proje Yarışmasına 396 proje başvurusu yapıldı. Ön değerlendirme aşamasından geçen projeler daha sonra değerlendirme kurulunun iki üyesi tarafından ayrı ayrı olarak içerik değerlendirmesine tabi tutuldu. 

Yarışma kategorilerinde dereceye girerek ödül almaya hak kazanan öğretmenler ve kendi kurum türleri arasında ilk 10 okul içerisinde yer alan okullar için tıklayınız. 

Öğretmenler Arası 1 Fikir Proje Yarışma Sonuçları için tıklayınız.

 

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.