BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTEP'TE YENİ DÖNEM BAŞLADI

EĞİTEP'TE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası arasında imzalanan protokol ile uygulamaya konulan Eğiticilerin Eğitimi Projesi (EĞİTEP) kapsamında Bursa'nın resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında görev yapan Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Otomasyon ve Makine Teknolojisi öğretmenlerine yönelik eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. 

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı için yapılan açılış programına İl Mili Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, eğitimlerde görev alan eğitmenlere İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür belgelerini takdim etti. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile birlikte Şube Müdürü Bülent Altıntaş ve yeni dönemin ilk programına dahil olan öğretmenler de katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger yaptığı konuşmada; "Mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin artırılması ve insan kaynaklarının geliştirilmesi; eğitim-istihdam-üretim ilişkisinin güçlendirilmesi ve nitelikli işgücünün yetiştirilmesi açısından büyük önem arz etmekte? Bu çerçevede 2008 yılında hayata geçirdiğimiz ve her geçen yıl üstüne yeni şeyler katarak sürekliliğini sağladığımız, doğrudan "işin uzmanları" ile meslek lisesinde görev yapan öğretmenlerimizi buluşturduğumuz EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ PROJESİ kapsamında bu yılla birlikte toplam 327 öğretmenimizin sürece dahil edildiğini ifade edebilirim. Aldığımız geribildirimler ve ilgili meslek alanlarının (Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Otomasyon ve Makine) yanı sıra farklı alanlarda görev yapan öğretmenlerimizden ulaşan talepler gösteriyor ki; bu sayı her yıl daha da katlanarak artacaktır." dedi.

Bu programların sadece mesleki eğitimle sınırlı kalmayıp günümüz iş hayatının özünü oluşturan "öğrenen organizasyon" ve "sürdürülebilir gelişim" eksenli içeriklerle desteklenmesinin de; mesleki eğitim-sanayi bütünlüğünün sağlanması açısından ufuk açıcı olduğunu ifade eden Sabahattin Dülger sözlerini "2023 eğitim hedeflerimize ulaşmamız açısından "kaldıraç" vazifesi gören bu programlar; sürdürülebilir kalkınmanın temelinde bulunan mesleki ve teknik eğitim için yolumuzu aydınlatmaktadır. İşbirliğimizle ve özellikle siz değerli BOSCH Bursa Fabrikasının özverili çalışmalarıyla hayata geçirilen bu projede görev alan tüm paydaşlarımıza çok kıymetli destekleri için şükranlarımı sunuyorum"  diyerek tamamladı.

Program çerçevesinde; fabrika içinde bulunan Endüstri 4.0 Yetkinlik Merkezi ve Enerji Verimliliği Okulu da ziyaret edilmiş, yapılan çalışmaları yerinde incelenmiştir. 

01-11-201901-11-201901-11-2019

 

 

 

 

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.