BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM SPOR VE SANAT ENGEL TANIMAZ

EĞİTİM SPOR VE SANAT ENGEL TANIMAZ

Müdürlüğümüz Ar-Ge Bölümü tarafından yürütülen “Eğitim Sanat ve Spor Engel Tanımaz” projesinin 2016-2017 yılı ilk toplantısı Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Proje ile yatarak tedavi gören ve süreğen hastalığı olan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin, eğitimlerini sürdürmeleri için hastane bünyesinde açılan hastane sınıfının faaliyetlerine devam etmesi amaçlanıyor. Öğrencilere toplum hizmeti görevi verilerek, sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılması hedefleniyor.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü Şube Müdürü İbrahim Ataman, Özel Eğitim Bölümü Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu, görevine yeni başlayan Başhekim Uzman Dr. Erkan Yıldırım ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği  temsilcisi, Ar-Ge bölümü personeli, hastane yönetimi ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda geçen yıl yapılan çalışmalar gözden geçirilirken bu yıl içerisinde yapılacak faaliyetler belirlenerek çalışma takvimleri oluşturuldu. Projenin 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam etmesine karar verildi. Hastane sınıfı ziyaretinin ardından öğrenciler,  veliler ve öğretmenler ile görüşüldü.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.