Haberler EĞİTİMCİ YAZAR ALİŞAN KAPAKLIKAYA MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KONFERANSLAR VERDİ

EĞİTİMCİ YAZAR ALİŞAN KAPAKLIKAYA MUSTAFAKEMALPAŞA’DA KONFERANSLAR VERDİ

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Mustafakemalpaşa’ya gelen NLP uzmanı ve Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya,  Mustafakemalpaşa İlçesindeki tüm 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine motivasyon amaçlı “Öğrenme Stilleri, Öğrenmeyi Öğrenme” konularında bir dizi konferans verdi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulgani Artan, İlçe Emniyet Müdürü Kemalettin Akbaba, İlçe Müftüsü Musa Uzun, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı konferanslarda, velilere yönelik “Aile İçi İletişim ve Olumlu Çocuklar Yetiştirmek”; öğretmenlere yönelik “İlham Veren Öğretmen” ve İlçe kurum ve okul yöneticilerine ise “İlham Veren Liderlik”  konularında olmak üzere yaklaşık 2 bin 600 öğrenci, 500 öğretmen, 250 öğrenci velisi, 150 yöneticiye olmak üzere 2 günde  toplam 10 konferans verdi.

Alişan Kapaklıkaya, sinevizyon eşliğinde motivasyonu arttırıcı görsel sunumlar yaparak, öğrenme, öğretme, aile yapısı ve liderlik konularında tecrübelerini anlattı.

Kapaklıkaya, koferansları sırasında konuşması ve hareketleri ile dikkat çekti. Konuşmalarında da çocukluk yıllarında başından geçenler ve üniversiteyi kazanmasında yaşadıklarını anlatan Kapaklıkaya, tatlı anıları ile dinleyenleri hem güldürdü hem de ağlattı.

Aile içi iletişimin güçlü olmasının ailenin birlikteliğinin de korunması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Kapaklıkaya, "Yüreğine merhaba dediğiniz kişinin beynine de merhaba dersiniz" anlayışından hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.

İnsanların ruh halini buz kütlesine benzeten Kapaklıkaya, “Nasıl ki buz kütlelerinin görünmeyen kısmı görünen kısmının dokuz katı büyüklüğünde ise insanların ruh halleri de aynen böyledir. Sorunlarınızı içinize attığınızda zamanla sizi mutsuz eden duygu ve düşünceler kök salar ve gittikçe büyür. İçinizdeki bu mutsuzluk ağacının dallarıyla, yapraklarıyla uğraşmak yerine kökünü kurutmanız lazım” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut konferans sonunda yazar Kapaklıkaya’ya verdiği konferanslardan dolayı teşekkür ederek konferansların verimli geçmesinden memnun olduğu ve bu konferansları yaygınlaştırmak istediklerini, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Ayrıca Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası tarafından köy okullarına yazarın kitap setlerinden hediye edildi.

1648,16501648,1650

 Yayın:26.12.2012 - Güncelleme:26.12.2012 - 12:20 - Görüntülenme:357 - İlgili Birim : BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BL. - İlgili Birim Telefonu : 0224-2567000-193