BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“EĞİTİMDE DEV İŞBİRLİĞİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI!

“EĞİTİMDE DEV İŞBİRLİĞİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI!

Bursa’da eğitim hayatına verilen desteklerin yaygınlaştırılarak artırılmasını hedefleyen ‘çatı’ protokol, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe arasında imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi  arasında imzalanan protokol, eğitim alanında kalite ve sürdürülebilirliği sağlayarak yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Öğretmen, öğrenci ve velileri de kapsayan protokol, her türlü proje çalışmalarının, farkındalık projelerinin, sosyal, kültürel, sportif ve akademik faaliyetlerin önünü açacak. Bursa’nın değerlerini tanıma, çevre bilinci, aile eğitimleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimleri, materyal basımları, sağlıklı beslenme alışkanlıkları, toplumsal değerler eğitimi, kardeş okul çalışmaları, öğrenci ve öğretmenlere yönelik sosyal etkinlikler, halk oyunları, drama, bilgi yarışmaları, münazaralar, sosyal ve toplumsal sorunlara yönelik farkındalık oluşturma gibi çalışmalar da protokol kapsamında hayata geçirilecek. Ayrıca protokol kapsamında, Bursa’da mesleki ve teknik eğitimin temel sorunlarının tespitinin yanısıra, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması amacıyla yapılacak çalıştay, panel ve benzeri etkinlikler ile çözüme yönelik eylem planları hazırlanacak. Balkan ülkelerinde yaşayan öğrencilerin Türkiye’ye getirilerek mesleki ve teknik eğitim alarak nitelikli iş gücüne kavuşma imkanı oluşturulacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan öğretmenler ve diğer çalışanların moral ve motivasyonlarının arttırılması noktasında Büyükşehir Belediyesine ait spor ve yaşam alanları eğitim camiasının hizmetine sunulacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, okulların yapımından eğitim faaliyetlerine, materyal temininden tesisleşmeye kadar her alanda Büyükşehir’in desteğini gördüklerini hatırlatarak, verilen desteklerin yaygınlaştırılarak artırılmasını hedefleyen yeni protokol nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

 

Çatı protokolün de bu hedefler doğrultusunda imzalandığını kaydeden Başkan Altepe, “Bu işbirliği Bursa’mıza çok şey katacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

11-04-201611-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.