BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında düzenlenen “Eğitimde İş Birliği Protokolü” Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın imza attıkları protokolle, birbirine kaynaklık teşkil eden kurumların eğitimde işbirliği yaparak resmi ve özel, temel eğitim ve ortaöğretim kademelerindeki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin kazandırılması, değerler eğitimi, akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişimlerine katkı verilmesi, fakülte öğrencilerinin öğretmenlik uygulamalarına katkı verilmesi, din eğitimi ve öğretiminde ortak aklın verilerinden yararlanılması amaçlanıyor.

Resmi ve özel okullar ile öğretim kurumlarından bir program çerçevesinde gelen öğrenciler, üniversitenin kampüs ve kütüphanelerinden yararlanabilme, derslere katılabilme, öğretim üyeleri ile buluşma, kariyer merkezlerinden yararlanabilme imkanı bulabilecekler.

Ayrıca protokol çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İHL Meslek Dersleri ve Arapça öğretmenlerinin akademik ve mesleki gelişimlerine destek verilecek. İlahiyat Fakültelerinden mezun olan ve öğretmenlik mesleğini icra eden alanında uzmanlaşmış öğretmenler mesleki tecrübelerini konferans, seminer ve çalıştay yoluyla akademisyenlerle ve öğrencilerle paylaşabilecek.

28-12-201628-12-201628-12-201628-12-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.