BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Yaşam Temelli Ölçme Değerlendirme Yaklaşımı Projesi

Eğitimde Yaşam Temelli Ölçme Değerlendirme Yaklaşımı Projesi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde geliştirilen “Eğitimde Yaşam Temelli Ölçme Değerlendirme Yaklaşımı Projesi” (Ka1 projesi) kapsamında 3 merkez ilçeden 24 öğretmen Finlandiya ve Estonya’da gerçekleştirilen eğitim kursuna katıldı.

Kursa katılan öğretmenler, karşılaştırmalı eğitim müfredatları, Pisa, Timms sınavları üzerine eğitimler aldılar. Ayrıca matematik, fen bilimleri ve okuduğunu anlama, yenilikçi öğretim metotlarının geliştirmesi alanında başarısını kanıtlamış bir ülke olan Finlandiya’da fiziksel olarak eğitim ortamlarını gözlemleyen öğretmenler, müfredat anlamında da araştırmalar yaparak bunları detaylı olarak rapor ettiler.

Kursa katılan öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Ataman ve Muhittin Bilir’in katıldığı toplantıda yapılan zümrelerin faaliyet raporlarını yaptıkları bir sunumla anlattılar.

Gerçekleştirilen sunumun ardından kursa katılan öğretmenlere katılım sertifikaları verildi.

07-10-201607-10-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.