BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME % 100 DESTEK

Yenişehir’de hayırsever işadamı Yusuf Ateş tarafından yaptırılan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun da katıldığı törenle açıldı.
EĞİTİME % 100 DESTEK

Yenişehir’de hayırsever işadamı Yusuf Ateş tarafından yaptırılan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun da katıldığı törenle açıldı.

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: “Bizi annelerimiz, babalarımız okullarımızı gönderirken ve her sabah arkamızdan dua ederken Allah zihin açıklığı versin, Allah kazadan beladan saklasın derlerdi. Sizler de bizlerde çocuklarımıza hep böyle dua edelim. Onların üzerine titreyelim. Veliler olarak onların okulla ilişkilerini mutlaka takip edelim. Başka kamu kurumunda çalışanlarla birlikte öğretmenlerimize daha fazla pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Onlardan beklentilerimiz de çok daha fazla. Mesai mefhumunun ötesinde çocuklarımıza iyi arkadaşlık iyi yol göstericilik, iyi temkinlerde bulunmasını istiyoruz” dedi. Kendisini Bursa’nın her şeyiyle ilgili ve sorumlu gördüğünü anlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bonzai denen uyuşturucu illetinden Bursa’mız nasıl kurtulacak, şüphesiz Türkiye’yi düşünüyoruz. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nda uyuşturucu madde ile mücadele konusunda bir eylem planı açıklayacağız. Valimiz, emniyet müdürümüz, okullarımız, sosyal hizmetler il müdürlüğümüz el ele verdi” diye konuştu.

Vali Karaloğlu ise, “Bursa’da 570 bin öğrenciyle eğitime devam ediyoruz. Ortalama sınıf mevcudumuz 30’un altına düştü. Meslek liselerimizde mevcut 30 civarındadır. İnşaatını devam eden 46 okulla bu rakamı da 30’un altına düşürmeyi hedefliyoruz. Yenişehir İmam Hatip Lisemiz eski binası deprem açısından sıkıntılı ekonomik ömrünü tamamlamış bir binaydı. Bu okuldan yetişmiş eğitimini ortaokul ve lise eğitimini bu okulda yapmış, değerli işadamımız Yusuf Ateş Bey okuduğu okula, okuduğu ilçeye vefa borcu olarak bu eğitim yuvasını yaparak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladı. Ben Yusuf Ateş beye değerli ailesine, eş ve çocuklarına İlin Valisi olarak şükranlarımı ifade ediyorum, teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Arnıç ve Vali Karaloğlu, hayırsever işadamı Yusuf Ateş’e plaket verdi. Öğrenciler ise Arınç’a üzerinde isminin yazılı olduğu hat tablo hediye etti.

7382-73837382-7383

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.