BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME DESTEK DEVAM EDİYOR

EĞİTİME DESTEK DEVAM EDİYOR

Bursa’da eğitime destek artarak devam ediyor. 

Osmangazi Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever Tarman ailesinin desteği ile yapılan, çok amaçlı salonu, laboratuvarları, kütüphanesi ve yemekhanesi bulunan 26 derslikli Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılışına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep AltepeOsmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar,  İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya  ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bu okul Mehmet Akif Mahallemize yakışır, içiyle dışıyla tüm donatı alanlarıyla çok güzel bir okul oldu. Osmangazi Belediyesi ve değerli hayırsever işadamına teşekkür ederek mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. “dedi. 15 Temmuzdaki darbe girişimine de değinen Altepe, büyük Türk Milletinin gerçekten büyük olduğu ortaya çıktı ve Ömer Halisdemir gibi yeni kahramanlar doğdu. Bu okulda eğitim alan çocuklarımız vatanına, milletine, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkacaktır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya: “Daha önce sürdürmüş olduğumuz bütün faaliyetlere ilave olarak Türk Milli Eğitim Sisteminin temelinde bulunan milli ve manevi değerleri öğrencilerimizde tam bir davranış haline getirme hususunda büyük bir kararlılıkla çabamızı olağanüstü bir şekilde artırarak devam edeceğiz. Biz eğitim camiamızın bu kararlılığını bütün öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından da bilinmesini istemekteyiz. Sevgili öğrenciler, sizler 15 Temmuzda özellikle genç nesil ve orta yaş grubunu, sevinerek ifade etmeliyim ki, hayrete düşürdünüz. Bir şeyi gördük. Biz aslında bu gençlerle büyük bir ümidi yeşerttiğimizi ve yaşattığımızı tespit etmiş olduk. Ülkemizin geleceği için 15 Temmuz bir turnusol kağıdı görevini görmüştür. Bu güzel eseri Bursa Milli Eğitimimize kazandırdığı için Osmangazi Belediyemize ve hayırseverimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, konuşmasına darbe girişimini ve bu girişime destek verenleri lanetleyerek başladı. “Mehmet Akif Mahallesi hizmet üretmekte en çok zorlandığımız mahallemizdir. Ancak uzun mücadeleler sonunda ciddi hizmetlerin geldiği bir mahalle oldu. Bunlardan biri de bu bilgi evidir hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı. Okul açılışından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Sarıkaya ve protokol üyeleri açılışını gerçekleştirdikleri sınıfları gezerek öğrencilere başarılar dilediler.

 

  21-09-201621-09-201621-09-201621-09-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.