BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME DESTEK HIZ KESMİYOR

Kestel Belediyesi tarafından Kestel Çimento Fabrikası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yaptırılacak olan çok amaçlı salonun protokolü Çarşamba Valilik binasında imzalandı.
EĞİTİME DESTEK HIZ KESMİYOR

Kestel Belediyesi tarafından Kestel Çimento Fabrikası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yaptırılacak olan çok amaçlı salonun protokolü Çarşamba Valilik binasında imzalandı. İmza törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, Kestel Kaymakamı Ziya Polat ve Kestel Belediye Başkanı Yener Acar katıldı.

Kestel Çimento Fabrikası Teknik ve Mesleki Eğitim Lisesinin bahçesine yapılması planlanan çok amaçlı salonun protokol imza töreninde konuşan Vali Karaloğlu: " Bursa, hem hayırsever iş adamlarımızın, hem Büyükşehir Belediyemizin, hem de ilçe belediyelerimizin eğitime destek olduğu, destek verdiği şehirlerimizin başında geliyor. Bugün burada Kestel Belediyemizle hem Kestel´de okulların ihtiyacını giderecek, hem de kentin ihtiyacını giderecek bir kültür merkezi ve çok amaçlı salon yapmak üzere Çimento Teknik Mesleki Eğitim lisesinin bahçesinde, arazisi Milli Eğitimin olmak üzere binayı da Kestel Belediyemiz yapacak. Fakat salonun kullanımını hem oradaki Çimento Teknik Mesleki Eğitim lisesi, hem de diğer liselerimiz, diğer okullarımız ve ilçede yapılacak olan bütün sosyal etkinliklerde kullanılacak. İçerisinde sinema, tiyatro ve her türlü toplantı, gösteri, sergi salonlarıyla birden fazla salonun olduğu çok güzel bir Kültür Merkezi olacak. Ben emeği geçecek herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Protokole imza atanlardan biri olan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da, Kestel Belediyesi olarak eğitime her zaman desteklerinin artarak süreceğini ve son yapılan yatırımlarla eğitimin çıtasını bir hayli yükselttiklerini söyledi.

Kestel Belediyesi tarafından yaptırılacak olan çok amaçlı salon; Toplantı salonları, soyunma ve sanatçı kulis odaları, kafeterya, Fuaye alanı, Sinema ve Tiyatro salonundan oluşacak. 3082 metre karelik alanıyla 1000 kişiye hizmet edecek çok amaçlı salon, tamamlandığında Kestel büyük bir ´Kültür Merkezi´ ne kavuşacak.

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.